Ajándékozás újratöltve
- Dátum: 2018.11.28., 20:50
- Martinka Dia
- ajándékozás, bonbon, bor, édesség, élmény, élmény-ajándék, élményfürdő, fantáziadús, gyerekek, játék, játszóház, karácsony, karácsonyfa, kreatív, kütyü, meglepetés, mozi, parfüm, pizsama, stressz, utalvány, utazás, vacsora, zokni
Megint egy hóemberes pulcsi, szőrmés sapka, kockás pizsama, meleg zokni, netán egy üveg bor, vagy egy doboz bonbon, újabb parfüm? Idén ne!
Szívem szerint ezt az egész karácsonyi ajándékozás dolgot újratervezném. Sokadik karácsonyunk közeleg úgy, hogy szabályosan stresszel kinek mit tudok venni, eltalálom-e a megfelelő meglepetést, ilyen ajándékra vágyott-e és ha igen, vajon ki tudom-e fizetni. Egyre többfelé kell /illik ajándékot kitalálni, elkészíteni, megvásárolni, ezért egy ideje új szokásokat vezettünk be a családban.
A szűk családomban mindenki örömmel fogadta az ötletet, hogy élményt ajándékozzunk. Természetesen valami apró kütyü, kis játék, pici édesség kerül a fa alá, pláne a gyerekek miatt, de évek óta utazást, pár nap pihenést ajándékozunk magunktól magunknak, de ez lehet mozi látogatás, vagy éttermi vacsora is, esetleg gyerekeknek játszóház, élményfürdő. Ezeket az élmény-ajándékokat bárki örömmel fogadná!
Nagyon örülnek a barátaim, mikor vásárlási utalványt, szépségszalonba beváltható ajándékkártyát vagy a kedvenc boltjaikban levásárolható összeget ajándékozom. Az élmény a legjobb ajándék, ezt vallom! Együtt lenni, kikapcsolódni, élvezni a közös programot, az egymással töltött időt, amiből a legkevesebb van. Kell ennél több vagy jobb?
Sajnos már muszájból nyúlunk a boltba a kozmetikai szettek és dekorációs kütyük után, vesszük le a polcról ugyanazt a bonbont, a hóemberes pulcsimat maximum a vicces karácsonyi pulcsik téli futóversenyén venném fel, a vázákból és gyertyákból már tíz éve betankoltam egy egész életre, a tusfürdő és a parfüm – bár fogyóeszköz – is kiment a divatból, a meleg sapkákkal, zoknikkal és pizsamákkal együtt. (Megjegyzem: a bonbonokat úgyis továbbajándékozzuk, pláne, hogy eleve pluszkilókkal zárjuk a karácsonyt.)
Az üveg bor is nagyon kreatív dolog, körülbelül annyit foglalkozunk a kiválasztásával és kitalálásával, amíg ezt a mondatot legépelem. A könyv még mindig jó választás, csak nagyon kell ismerni az illető ízlését. Én még anyukámnak sem mertem soha könyvet vásárolni, mert nem tudhatom, hogy hányszor olvasta már azt a történetet, amit megvettem volna neki.
Sokkal jobb kreatívnak lenni, élményt ajándékozni, vagy magunk készíteni ajándékokat, például finom házi lekvárt egy „pofás” kis üvegcsébe töltve, vagy saját készítésű asztali dekorációt, karácsonyi köntösbe csomagolt süteményt, esetleg naptárt a fényképeinkből. Önthetünk gyertyát is (aki kreatív és fantáziadús, meg ügyes, nem úgy, mint én, annak mindez még élvezetes feladat is lehet) mindenesetre sok frappáns meglepetésre bukkanni a neten.
A világháló tele van olyan weboldalakkal, melyen számtalan kedvesnél kedvesebb, viccesebb és praktikusabb ajándékötlet van, kapásból tízet felírtam, ami tetszett. Érdemes kicsit körbenézni a karácsonyra szakosodott weboldalakon, remek ötletekkel találkozhatunk. Vagy hagyjuk a weboldalakat és gondoljunk arra, hogy milyen közös programnak örülnének a szeretteink legjobban! Senki sem fog élmény helyett rénszarvasos pulcsit választani.
Csótányinvázió
A csótányok a természetben hasznos rovarok, ám az otthonainkban azonban nem látjuk szívesen.
Az összeköltözés pszichológiája
Manapság egyre több fiatal pár kezdi közös életét összeköltözéssel a házasságot megelőzően, vagy azt helyettesítve. Felmerül a kérdés: az elköteleződés szempontjából vajon mennyiben más az összeköltözés, mint a házasság?
Parlagfű és társai, avagy mit jelent a keresztallergia
A parlagfű ártatlannak tűnő növénykénk, ám amikor virágba borul, több ezer ember életét keseríti majd meg. A parlagfű veszély alapján Magyarország Európa legfertőzöttebb országának tekinthető, nálunk több millió ember érzékeny a parlagfűre.
Szelfiturizmus?
Nem olyan rég olvastam, hogy szelfigátló paravánt húztak fel egy alpesi faluban, azóta pedig újabb és újabb települések elégelték meg a szelfituristákat.
Egy könyv jogainak védelme
Írtam egy könyvet, egy tudományos munkát, egy online cikket. Hogyan védjük meg az ötleteinket, és a szellemi jogainkat? Nem fogják ellopni az ötletemet? Mit tegyek, ha lemásolják a blogbejegyzésemet, kölcsönveszik az írásaim egy részét? Egyáltalán minek mekkora a súlya, a lopás az lopás, vagy nyilván egy cikk, nem egy kategóriába esik egy könyvvel? Ebben az írásban ezekre a kérdésekre kaphatunk válaszokat.