Már megint szőrbenövés?!
- Dátum: 2018.10.29., 07:48
- bőr, bőrfelület, bőrradír, egészség, gyulladás, haj, hidratálás, megelőzés, olajok, szépségápolás, szőr, szőrbenövés, tippek
Manapság számos tisztálkodási - bőrápolási kozmetikum áll rendelkezésünkre, melyekkel bőrünket tudjuk kezelni azokban az esetekben, mikor kültakarónk nem a mi akaratunknak engedelmeskedik. A benőtt szőr okozta gyulladás szintén visszatérő probléma lehet, mely esetén érdemes a megelőzésre több időt fordítani. Néhány apró alapszabály betartása makulátlan és gyulladásmentes bőrhöz vezethet, és nem is kell túl nagy költségekbe vernünk magunkat.
1. Bőrradírozzunk szőrtelenítés előtt!
Az egyik első lépés, bármilyen szőrtelenítő módszert is használjunk, a bőrradírozás, mivel, minél vastagabb az elhalt bőrréteg, annál nehezebb a szőrnek kitörni alóla és egyenesen nőni. Ha rendszeresen leradírozzuk az elhalt sejteket, a szőrszálak normális növekedését megkönnyítjük. A készen vehető termékeken kívül otthon is előállíthatjuk a bőrradírunkat méz és nagyobb szemű cukor keverékével, melyet langyos vízzel könnyű eltávolítani.
2. Lágyítsunk olajokkal!
Okos tipp benőtt szőrszálak ellen, ha borotválás, szőr eltávolítás előtt bekenjünk a szőrtelenítendő bőrfelületet olajjal – hagyjuk a bőrön állni 10 percig. Ez lágyítja a bőrt, rugalmasabbá teszi, így kevésbé valószínű, hogy a szőrszálak befelé nőnek , ráadásul nem hagy száraz felületeket maga után a szőrtelenítés. A borotválkozó krém is puhítja a bőrt, érdemes ezért olajosabb termékeket választani az egyszerű hab helyett.
3. Állítsuk meg a fertőzést, mielőtt elkezdődne!
A benőtt szőr vörösessé és gyulladttá válik, köszönhetően a bakteriális fertőzésnek a bőr alatt. Mindenképp érdemes az adott testfelületet mind szőrtelenítés előtt, mind utána áttörölni testre használható antibakteriális fertőtlenítő szerrel, így megakadályozva, hogy a külső környezetből a baktériumok „befészkelyék” magukat a frissen kezelt bőrredőkbe csúnya – és veszélyesen elfertőződhető! – gyulladást okozva.
4. Találjuk meg a számunkra legjobban megfelelő szőrtelenítési módszert!
Kísérletezni lehet, sőt érdemes is, hiszen ahány ember, annyi féle fájdalomtűrő képesség és beváló módszer. Érdemes akár házi praktikákat is kipróbálni, majd összevetni 1-2 szakemberi segítséggel, de csak a biztonságosnak ítélhető helyzetekben. Forró gyantával illetve lézeres szőrtelenítéssel inkább várjuk meg a kozmetikus adta időpontot, mielőtt még a szőrbenövés mellé égési sérülést is szereznénk!
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.