Menü

Érzelmek kezelése

Legtöbbünknek nemcsak a szomorúság, hanem az öröm, a hála, a meglepetés kifejezése is nagyobb problémát okoz a kelleténél. Ilyenkor legtöbbször a világ felé érzett bizonytalanságunk csapdájába esünk. Vagy, ami még rosszabb, az önmagunk felé érzett bizonytalanságunkéba. Szerencsére ez fejleszthető, egyedül is, de szakemberek segítségével is.

Önállóan is, szakemberrel is egész hosszú folyamat a fejlődés. Változás soha nem jön csak úgy, egy csettintésre. Tehát az egyik legfontosabb a türelem. Ha szeretnél otthon, lépésről lépésre haladni, akkor ragadj tollat minden este! Jegyezd fel, milyen meghatározó dolgok történtek veled aznap, mit éreztél közben, és ezt hogyan fejezted ki. Táblázatszerűen is vezetheted így a napjaidat. Amikor pedig már fel tudod ismerni a saját reakcióidat, betoldhatsz egy plusz oszlopot is: ebben azt írd le, hogyan reagálnál most a helyzetre, illetve hogyan reagálhatnál másképp. Így minden esetben végig fogod gondolni, hogy hogyan tudtad kifejezni az örömödet, bánatodat, sértődöttségedet, hogyan tudtad azt magad felé közvetíteni, és mások felé kimutatni.

Ha már ez is megy, gondold végig minden nap azt is, hogy te milyen hatással voltál másokra, és ők hogyan fejezték azt ki feléd. Így nemcsak a saját reakcióidból tanulsz meg következtetéseket levonni, hanem másokéból is. Ebben a gyakorlatban az is nagyon hasznos, hogy pár lapon keresztül látod a saját fejlődési folyamatodat, azt is, ha elakadsz, azt is, ha jó úton haladsz, ami segít, hogy kijelöld magadnak azt a vonalat, ami mentén elképzeled a további napjaidat. Ha igazán bele akarsz mélyülni a dolgokba, színessel megjelölheted a magad és mások által látott kifejezésmódokat, aszerint, hogy helyes, követendő, mások számára is hasznos viselkedés-e, vagy sem.

Érzelmeket kifejezni sohasem könnyű, értelmezni őket pedig még nehezebb. De kellő akarattal megtanulhatjuk kezelni őket.

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

A derealizációs szindrómáról általában

A derealizációs szindróma olyan mentális állapot, amelyben az egyén átmenetileg elveszíti a kapcsolatot saját testével, érzéseivel vagy a külvilággal való érzékelésével. Ezek a disszociatív zavarok gyakran szorongással, stresszel vagy traumás élményekkel társulnak, és jellemzőek lehetnek például pánikrohamok, traumatikus események vagy más mentális betegségek során.

Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.