Menü

Természetes megoldások szúnyogcsípésre

Kétségtelen, hogy a várva várt nyári vakáció, jó idő és nyaralás, strandolás legkellemetlenebb velejárója a szúnyoginvázió és az a rengeteg feldagadt, viszkető csípés, amit vérszívóink okoznak, s ami olykor – a legkülönfélébb kencék ellenére - napokig nem akar elmúlni.

Mivel érzékeny vagyok a csípésekre, ám kerülni szerettem volna a kemikáliákat és vegyszeres rovarriasztókat, ezért még a terhességeim alatt elkezdtem természetes megoldások után kutatni. Ha a férjem itt lenne, most emlékezne azokra az éjszakákra, mikor nagy pocakkal, babavárásom végén, a létező egyetlen szúnyogot próbáltuk levadászni a hálószobában, mert tudtam, hogy akár csak egy vérszívó is elég ahhoz, hogy reggelre tele legyek hatalmas, vörös, duzzadt, viszkető foltokkal. Akkoriban olvastam épp valahol, hogy a szúnyogok szeretik a nullás vérű embereket, aztán egy másik lapban meg azt, hogy a várandós nőket, így duplán esélyes voltam, hogy a hálószobai szúnyog belőlem lakjon jól.

No, de vissza a természetes gyógymódokhoz, nézzük, mi mindent tehetünk!

Régóta tudjuk, hogy egy jégkocka vagy jeges borogatás meglepően hatékony módszer a szúnyogcsípések kezelésére, csillapítja a viszketést és hamarabb leviszi a duzzanatot.A fagyasztónkban lévő mirelit borsó már sok sérülést, viszketést, csípést, rándulást orvosolt már./Szerintem már csak erre a célra tartogatom, főzelék nem lesz belőle./

Érdemes kipróbálni a teafilter hatását. A teafüvek, kitűnően alkalmazhatók számtalan bőrbetegség esetén. A kellemetlenségek enyhítésére csak tegyük filtert a csípésre és hagyjuk rajta, amíg a viszketés el nem múlik. Kamillateát, filterként, nem is használok teázáshoz, inkább bőrproblémákat kezelek vele, hatásosan!

A teafaolaj szintén számos bőrprobléma kezelésében kiváló szer, ezért szúnyogcsípés enyhítésére is bátran alkalmazhatjuk, feltéve, ha nem vagyunk allergiásak rá. /Végezzünk bőrpróbát a használat előtt!/

A világhálón lévő számos információ közül jónak tűnik a szódabikarbóna paszta, hatékonynak tartják csípés esetén. Néhány csepp vízzel, keverjünk össze, egy teáskanálnyi szódabikarbónát, tegyük közvetlenül a csípésekre, majd hagyjuk teljesen megszáradni a pasztát! A szóda lúgossága közvetlenül segít a sebek viszketésének enyhítésében. Ezt még nem próbáltam, s most nincs rajtam szúnyogcsípés, de, ami késik nem múlik, beszerezzük a szódabikarbónát is.

Az almaecet, több okból is nagy kedvencem, ám hasonlóan a szódabikarbónához ez a szer is semlegesíti a szúnyogok csípéseinek kellemetlen érzését. Ez az ecet kevésbé savas, mint a többi, ezért jó választás lehet a PH érték helyreállításához. Akinek érzékeny a bőre, hígítsa vízzel.

Az aloe vera népszerűsége mindent elmond a növény sokoldalúságáról. A napégések enyhítésén kívül a szúnyogcsípések kezelésére is kiváló. A legjobb hatást friss, levélből kinyert aloe vera géllel érhetjük el.

A mentalevél nagyon feldobja a citromos nyári limonádékat, ám borogatásként is gondolhatunk rá. Hűsítő érzést ad a mentaleveles paszta, és remekül nyugtatja a viszkető csípéseket. Törjük össze a leveleket, egy kis vízzel keverjük ki, majd hagyjuk a bőrfelületen hatni.

Talán nem is gondolunk sokszor a legegyszerűbb módszerekre, mint például a banánhéjra. Ez a Kínából származó trükk állítólag gyorsan csillapítja a viszketést. Egyszerűen csak dörzsöljük át néhányszor a banánhéj belső felével a csípést és kész is. Én még nem próbáltam, de miért is ne.

A bazsalikom nem hiányozhat a konyhámból, ám eddig nem tudtam, hogy hatékony kezelés lehet szúnyogcsípésre is. Néhány friss bazsalikomlevelet kissé morzsoljunk össze, majd dörzsöljük át a szúnyogcsípéseket. Egy próbát megér!

A szúnyogok zümmögésénél talán csak a csípésük okozta duzzanatok és vöröslő viszkető foltok bosszantóbbak. Néhány egyszerű, természetes és hatékony megoldás azonban mindig jól jön a szúnyogcsípések kezelésére. Ezek gyorsak, egyszerűek, vegyszerektől mentesek. Egy próbát megér. Most már, csak egy szúnyogra kell várni.

Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.

Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?