Menü

Bevált népi gyógymódok

A régi "öregeket" ha ledöntötte lábáról a betegség vagy megfájdult valamijük, a természet gyógyító szereit hívták segítségül. Teák, kenőcsök, gyógyfüvek felhasználásával remek főzeteket és krémeket készítettek. Nagyszüleink, nem véletlenül használták ezeket.

Kutassunk kicsit a régi idők gyógymódjai között!

Torokfájásra kiváló szer egy erős kakukkfűtea, lehetőleg mézzel. Csillapítja a fájdalmat és gyulladást. Nagyon hatásos a fokhagyma is erre a célra, citrommal és kis mézzel összeturmixolva, kiváló orvosság. A mézes fokhagyma természetes antibiotikum, vírus és baktériumölő hatású, ezért csodafegyver a megfázásos időszakban. Fél gerezd fokhagymát kell apróra vágni és 1 teáskanál mézzel egyben lenyelni. Naponta akár háromszor is megismételhetjük.

Köhögésre, torokfájásra kiváló gyógymód a vírusölő hagymatea fogyasztása is.

A reszelt torma kitisztítja a hörgőket, és az arcüregekben lévő dugulást is képes enyhíteni.

Cukorbetegségre az egyik leghatásosabb természetes gyógyszer a kapor. Remek vércukor szabályozó.

Gyomorrontásra, gyomorpanaszok és görcsök enyhítésére kiváló gyógyhatású szer a fodormentatea, mely görcsoldó és emésztésjavító.

Gyulladt szemekre tegyünk reszelt krumplit, vagy nyers krumpli karikákat. Többet ér bármilyen szemcseppnél! Pattanásos bőrre is kipróbálható, enyhíti a gyulladást.

Felfázásra kiváló gyógymódnak bizonyul a tőzegáfonya. Mind nyersen, mind kapszula, illetve folyadék formájában segít enyhíteni a kellemetlen tüneteket.

Ha száraz köhögés, szamárköhögés gyötör bennünket, akkor egy teáskanálnyi fekete bodza és fekete ribizli levéből készült főzetet kortyolgassunk. Adhatunk mézet is hozzá.

Ha belázasodtunk, a legjobb módszer a láz csillapítására, ha fehérborba vagy ecetbe mártjuk a zokninkat és visszahúzzuk a lábunkra. Akármilyen hihetetlenül hangzik is, ki fogom próbálni!

Nátha vagy allergia időszakában, nekem gyakran okozott gondot az orrdugulás. Orrcsepp helyett használjunk természetes légúttisztítókat, mint például különféle illóolajak, zsebkendőre vagy éjszaka a párnánkra csepegtetve. Megfázás esetén ajánlott az eukaliptusz és a kámfor.

Remek megoldás lehet, - ha van rá lehetőségünk -, az eukaliptusz-inhalálás egy forró szaunában. Csepegtessünk a szauna kövekre eukaliptusz illóolajat, s lélegezzünk mélyeket.

Ha immunerősítés a cél, vessük be legerősebb fegyverünket, a C-vitamint! Naponta 2x fogyasszunk frissen facsart citromlevet, vagy C-vitamin pezsgőtablettát.

Cikkemmel próbáltam rávilágítani arra, hogy érdemes kipróbálni hagyományos népi gyógymódokat, ha náthásak, vagy influenzásak, betegek vagyunk. Édesanyám 40 éve dolgozik patikusként, ám ő is arra nevelt bennünket, hogy ne rohanjunk egyből a gyógyszeres dobozért, ha megbetegedtünk. Kutassunk előbb természetes megoldások után, tájékozódjunk, s adjunk a természetnek egy esélyt.

A zene hatása az agyműködésre

A zenehallgatás és zenélés jelentős hatással van az emberi agy működésére és szervezetére. A zene nem egyetlen agyközpont által feldolgozott inger, hanem számos területet aktivál és módosít, beleértve a hallókéreg, a szomatoszenzoros rendszer, a frontoparietális hálózat, az agytörzs és más agyi struktúrák működését is. Ez a komplex feldolgozási mechanizmus magyarázhatja a zenei aktivitás általános kognitív és érzelmi előnyeit.

Te ezeket szoktad takarítani?

Rendben tartjuk a környezetünket, hiszen kellemesebb, egészségesebb a tisztaság, de nem mindegy, hogy odafigyelünk e ezekre a helyekre, dolgokra.

A masszázs hat a testünkre, lelkünkre

Amikor az én drága masszőröm, Marika kezei közé kerülök, szinte ujjászületek és azt érzem, mintha aludtam volna 10 órát, kipihentem egy hetet, megszépültem és 5 évet visszafiatalodtam. Nem túlzok, ilyen módon hat rám. Be is jelentkeztem hétfőre hozzá.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?