Menü

Hogyan szűnik meg az időérzékünk vásárláskor?

Vannak, akik egy egész napon át is képesek élvezettel császkálni a különböző bevásárlóközpontokban, míg mások a lehető legunalmasabb, időrabló kényszernek tartják az effajta „beszerző túrákat”. Egy biztos: az ünnepek közeledtével mindannyian a szokásosnál is több időt töltünk a különböző üzletekben. De miért érezzük időtlennek a vásárlást? Hogyan próbálnak hatni ránk a marketingesek, hogy minél tovább maradjunk nézelődni és ezzel egyenes arányosságban, lehetőleg költeni is?

Órák és ablakok hiánya

Hogy teljes figyelmünkkel a termékekre koncentráljunk, elsősorban az időérzékünket befolyásolják, nehogy túlságosan sietősre vegyük a tempót. Erre a legalapvetőbb módszer az órák és az ablakok teljes eltűntetése. A természetes fény helyét pontosan belőtt, mesterséges fény veszi át, így még az is kimegy a fejünkből, milyen napszakban vagyunk.

Zene

Számos tanulmány bizonyítja, hogy a zene milyen ösztönző hatással lehet a hangulatunkra, ezért a legapróbb részletek is szerepet kapnak az üzletekben szóló lejátszási listák kiválasztásakor. A megfelelő ritmus, hangnem, hangerő és minden egyéb apróság részletekbe menő tudatossággal felépítve andalítja a betérőket.

A kenyértől a kasszáig

Biztosan észrevetted már, hogy főképp a nagyobb élelmiszerüzletekben, a legalapvetőbb élelmiszerekért kell a legtávolabbra elmenned, kenyér vagy hús természetesen csak az üzlet másik végében lesz, miközben valahogy éppen egy rakat csábító, akciós termék kerül az utadba. De mire a végére érsz, hogy mindent beszerezz, valószínűleg már kicsit el is fáradtál és annál könnyebben hatnak rád a kassza körül található ún. impulzus termékek, amelyeket eredetileg biztosan nem írtál fel a bevásárló listádra.

Illatok szerepe

Hogy milyen elképesztő erősséggel hatnak érzelmeinkre az illatok, az önmagában is bizonyított, az illatmarketing ebből kiindulva már külön ágazatként vizsgálja az illatosított légterek bevételnövelő hatásait. Egy tudatosan generált, saját illat ilyenkor nem csak a komfortérzetünket növeli, sokszor az adott márkához való kötődésünket is erősítheti.

Rendezetlenség érzete

Már a plázák folyosóin található mozgólépcsők is látszólagos rendezetlenségben kényszerítenek minket folyamatos plusz körökre. A bevásárlóközpontok célja természetesen, hogy ilyenkor a lehető legtöbb üzletet útba ejtsük. De nem csak kívül, sokszor az üzleteken belül is folytatódik a tévelygés, hiszen rendszeres időközönként átrendezik a választékot, hogy még több időt töltsünk bennük, miközben a számunkra szükséges dolgokat keressük.

Észrevetted már, hogy általában balra találod a kasszát, aminek hatására jobbkezesként automatikusan jobbról kezdve sétálsz körbe, mire eléred? Bizony ilyenkor semmi sem véletlen, de minél tudatosabban kezeljük, annál kevésbé befolyásnak minket ezek az apróságok. Hasznos lehet például, ha konkrét listával indítjuk a karácsonyi nagybevásárlást, mert így biztos, hogy értékes órákat spórolhatunk meg magunknak, akár egy kellemes kávészünet erejéig is.

A kép illusztráció!

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Miért jógázzunk rendszeresen? Mit takar a nevető jóga?

A “jóga” szó a szanksztrit “Yuj” szóból származik, ami hozzáadást, egyesülést jelent. Energia, erő és szépség hozzáadása a szellemhez, testhez és lélekhez. A jóga valódi értelme nem más, mint az elme lecsendesítése a nyugalom és az önmegvalósítás eléréséhez.

Növények, melyek elűzik a kullancsokat

Egyre több embert fertőz meg a kullancs terjesztette halálos kór hazánkban. Tavaly az év első felében még jóval kevesebb esetet regisztráltak. A Lyme-kórt, amelyet egyes kullancsfajok terjesztenek, egyre több embernél mutatták ki hazánkban.

Fiókát találtam! – Mikor mentsünk, mikor ne?

Áprilistól augusztusig tart a fiókaszezon, ilyenkor rengeteg bejelentést kapnak a madármentők a segítségre szoruló madarakról. A legtöbbjük nem árvult el, ezért a legnagyobb segítség számukra az, ha nem fogjuk be, ha pedig már megtettük, a megtalálás helyén mielőbb elengedjük őket!