Terhesség alatt kettő helyett eszünk? (Nem)
- Dátum: 2017.11.26., 16:43
- Martinka Dia
- alapanyag, anyuka, bolti élelmiszer, csibezsír, csokoládé, diéta, édesítőszer, egészséges étel, életmódváltás, étrend, fitt, fruktóz, gabona, gyümölcs, halolaj, hidegen sajtolt növényi olaj, ikrek, ízek, joghurt, kacsazsír, keksz, készétel, kisgyerek, kismama, kókuszzsír, mennyiség, mértékletesség, mesterséges adalékanyag, minőség, nápolyi, olívaolaj, ötletek, pluszkiló, recept, reformélelmiszer, salátaöntet, sport, szülés, születés, tejtermék, terhesség, testvér, várandósság, zab, zabliszt, zöldség
Ha a címre a válasz "igen", akkor kérdezném a folytatásban: ha ikrekkel vagyunk várandósak, akkor 3 ember helyett eszünk? Ha hármas ikrek, akkor 4 helyett? Valaki szerint ez így lenne logikus, egészséges és követendő? Vitatkoznék vele.
A címben szereplő felfogás már elnézést, de annyira elavult! Sajnos a kismamáknak már csak azért sem egyszerű az élete, mert szinte attól a pillanattól kezdve, ahogy a család is tudomás szerez a terhességről, nem tudom mi történik velük, de folyamatossá válik az etetés. Mintha addig nem evett volna valaki és most gyorsan be kellene pótolni. Nem hiszem, hogy 20-30 pluszkilóval könnyebb egy terhesség, s hogy egészségtelenebb, az pedig majdnem biztos!
A feladat sportos, fitt kismamákká válni, ami - pláne nagytestvér és munka, háztartás mellett- nem olyan egyszerű. Sosem fogom azt állítani, hogy könnyű, de egyáltalán nem is bonyolult, vagy teljesíthetetlen. Az tény, hogy az étvágy folyamatosan változik a várandósság alatt, kívánóssággal is szembesülhetünk és a szervezet valamennyi vizet is visszatart, ez mind normális jelenség. Azonban a terhesség nem feltétlenül jár együtt plusz 20 kilóval, ennek kivédésére szeretnék néhány gyors és praktikus tanácsot összeszedni, amíg a négyévesem a szobában játszik.
Első terhességem alatt váltottam életmódot, akkor számoltam fel minden addigi helytelen szokásommal, (volt bőven) s fokozatosan, semmiképp sem hirtelen cseréltem ki az élelmiszereimet. Anyagilag is egyszerűbb az alaplépésekkel kezdeni, s a továbbiakban apránként hozzászoktatni magunkat (és férjünket) az új ízekhez, alapanyagokhoz. A fehér liszt többé nem a barátunk, helyette válasszuk zablisztet, a finomított cukor és barna cukor és társai is ellenünk fognak dolgozni, ezért váltsunk természetes édesítőkre. Étolaj, margarin helyett javasolnám inkább, hogy válasszunk kókuszzsírt, extra szűz olívaolajat, hidegen sajtolt növényi olajokat, halolajat, s időnként fogyaszthatunk mértékkel csibezsírt, kacsazsírt is. A mesterséges adalékanyagokkal telített bolti élelmiszereket, üveges mártásokat, készételeket, cukros salátaönteteket, cukros joghurtokat és fittnek hazudott reggelizőpelyheket messzire kerüljük, csak úgy, mint a diabetikusnak hirdetett fruktózos ételeket, csokoládékat, kekszeket, nápolyikat.
Ételeinkben nem a mennyiségen kell változatni, hanem a minőségen, nem kevesebbet kell ennünk, csak mást!
A köret mindig friss, párolt vagy nyers zöldség legyen, esetleg magas rosttartalmú gabonák: zabpehely, teljes kiőrlésű búza, bulgur, hajdina, amaránt, quinoa stb. ezek ugyanis lassabban szívódnak fel a szervezetben, ezzel kevésbé emelik meg a vércukorszintet. Édességnek tökéletes egy kevés, mértékkel fogyasztott friss idénygyümölcs, a húsokat hagyományos panír helyet forgassuk tojásba és zabkorpába, vagy süssük natúr, alkalmakkor egészséges süteményeknek tökéletes alternatíva egy sárgarépás muffin, egy sütőtökös sütemény, egy avokádós csokoládékrém, egy banánpalacsinta, egy zsírszegény gyümölcsös túrókrém, vagy puding, egy gyümölcsös natúr joghurt, nassolnivalónak kiváló egy marék olajos mag.
A folyadékfogyasztás fontosságát pedig nem lehet eléggé hangsúlyozni, kiemelten figyeljünk erre!
A várandósság fantasztikus állapot, nem pedig betegség, semmiképp sem kell fekve eltölteni ezt a 9 hónapot, ha orvosunk engedi, számtalan terhestorna létezik a világhálón, több lehetőség közül választhatunk, nem kell sok, elég napi 20 - 30 perc mozgás otthon, kiegészítve rendszeres sétákkal, esténként egy kis szobabiciklizés, de kisebb kézisúlyzókkal a felsőtestet is karban tarthatjuk, a gyakorlatok akár ülve is végezhetőek.
A lehetőségek száma végtelen, pénzbe sem kerül, a napunkból pedig mi az az egy óra sport, az étrend tervezhető, előre elkészíthető, dobozolható, az élelmiszerek lecserélése néhány vásárlás után már rutinná válik, s minden befektetett munkánk sokszorosan térül meg, mikor fitt anyukaként tologatjuk babakocsiban a csöppségünket, s szülés után rövid időn belül a korábbi ruhatárunkból válogathatunk. Még azt a farmert is felveheted majd újra, igen!
Mi a különbség a gyógyszer és az étrend-kiegészítő között?
Az étrend-kiegészítők jótékony hatásúak az emberi szervezetre, azonban e termékeknek nem tulajdonítható betegséget megelőző vagy gyógyító hatás. Mi a különbség a gyógyszer és az étrend-kiegészítő között? Melyiket válasszuk?
Ünnepi italok – nemcsak télre
Mostanság, hogy korábban van sötét, olykor hideg, borongós és barátságtalan arcát mutatja az időjárás, jólesik esténként bekuckózni valami finom, forró, szívmelengető téli itallal. Hiszen ki ne szeretné magát felmelegíteni egy bögre gőzölgő finomsággal?
Ezért fogyasszunk mindennap ánizst
Az ánizst egész magként és őrölt formában is beszerezhetjük. Számos vitamin és ásványi anyag található meg benne, például A- és C-vitamin, kalcium, magnézium, foszfor, kálium, szelén, mangán és vas. A hagyományos gyógyászat szerint az ánizs igen kedvezően hat a szervezetünkre, stimulálja például az idegrendszert, a méregtelenítést, az izmok regenerációját egyaránt. lássuk, miért érdemes még rendszeresen fogyasztani!
Taurin gyógyító hatása
A taurin egy öregedésgátló aminosav, ami bélflóránkban is aktív. Elfogyasztása után kevesebb mint egy óra alatt a véráramba kerül, hogy energiát adjon az izomok, az idegek, a szív és agy sejtjeinek. Táplálja a szem retináját és a belső fül sejtjeit.
A zeller egy szuperétel
A zeller ismert gyógy- és fűszernövény, amely az ernyősvirágzatúak (umbelliferae) családjába tarozik. Dél-Európából terjedt el, ma többféle változata ismert.