Menü

Ilyen a lakásban tartott kutyák élete

Szó sem lehet arról, hogy kutyát tartsunk, hiszen társasházban élünk! Majd ha kertes házba költözünk, lehet róla szó…”- halljuk gyakran az elsőre logikusnak hangzó kijelentést. Vajon a kutya számára tényleg ez a jó döntés? Hiszen úgy hangzik, hogy van benne ráció.

A látszat azonban néha csal. Gyakori, hogy a társasházban, lakásban tartott ebek élete jóval kedvezőbb, mint a kertes házban, családi házban, magánházban élő társaiknak. Miért?

A lakásban élő kutyák:

  • Minden nap sétálnak, hiszen a dolguk elvégzéséhez ez elengedhetetlen. Míg a kertben élő kutyák az esetek nagy részében kevés sétában részesülnek, s főleg ritka az, akit minden nap sétára visznek.
  • Gazdáik elhivatottabb állatbarátok. Míg családi háznál sokan azért tartanak háziállatokat, köztük kutyát is, mert a szokásos kép része, a kutya pedig házőrző és néha kedves szórakozás, addig aki társasházban tart kutyát, az tényleg hajlandó a kompromisszumokra, a lemondásokra az állat kedvéért, és szeretné azt maga mellett tudni.
  • Többet lehetnek az ember mellett – s aki jól ismeri a kutyákat, tudja, hogy ez számukra mennyire fontos és előnyös. Nyilván ez fizikailag is egyszerűbb, mint kertben tartott társaik esetében, de jellemzően a lakásban állatot tartók számára fontosabb is ez a tényező.
  • Kevésbé vannak kitéve az időjárási körülményeknek. Lehet, hogy azt gondoljuk, hogy mindez nincs rájuk hatással, de tévedés ezt gondolni! Igenis vannak olyan kutyafajták, amelyeknek pl. az ízületeik megsínylik az udvaron, hidegben való tartást. Igenis a kutyák is fáznak és nekik is van melegük. Az ember saját, zárt környezetében általában kellemesebb, élhetőbb a hőmérséklet számukra is.

Emiatt lehetséges, hogy sok igényes, állatbarát tenyésztő szívesebben ad el kutyát társasházba, mint családi házhoz, valamint hogy az állatvédők és az örökbeadó szervezetek sem ellenzik a kutyák lakásban tartását.

Növények, melyek elűzik a kullancsokat

Egyre több embert fertőz meg a kullancs terjesztette halálos kór hazánkban. Tavaly az év első felében még jóval kevesebb esetet regisztráltak. A Lyme-kórt, amelyet egyes kullancsfajok terjesztenek, egyre több embernél mutatták ki hazánkban.

Fiókát találtam! – Mikor mentsünk, mikor ne?

Áprilistól augusztusig tart a fiókaszezon, ilyenkor rengeteg bejelentést kapnak a madármentők a segítségre szoruló madarakról. A legtöbbjük nem árvult el, ezért a legnagyobb segítség számukra az, ha nem fogjuk be, ha pedig már megtettük, a megtalálás helyén mielőbb elengedjük őket!

Mi mindenre jó egy mosogatógéptabletta?

A mosogatógép tablettáit köztudottan arra tervezték, hogy eltávolítsák a makacs foltokat és feloldják a zsírt a mosogatógépben, ám kevesen tudják, hogy nemcsak mosogatáskor érdemes őket használni. Még akkor sem árt beszerezni néhány tablettát, ha nincs is mosogatógépünk.

A Mecsek kincsei

Ha belföldön szeretnél eltölteni valahol egy kellemes hétvégét, akkor a Mecsek egy kiváló hely lehet erre. Rengeteg természeti csoda vár felfedezésre itt, és a sok erdős terület még a nyári melegben is hűvös kirándulóhelyet biztosíthat az idelátogatók számára. Hogyha ez nem lenne elég, az egyik legnagyobb vidéki város, Pécs is számtalan programmal várja a belföldi turistákat.

Hogyan legyen a medence vize kristálytiszta?

Ha úgy döntünk, beruházunk egy medencére, akkor fontos utánanézni annak is, hogyan érhető el a víz tisztán tartása. Hogyan érjük el, hogy a medence vize ne legyen a baktériumok táptalaja?