Menü

Mindentudó körömvirág

Mikor cseperedő kislány voltam, Édesanyám minden, a fizikai valómon megjelenő vagy okozott gondomra, búmra, bajomra a körömvirág (Calendula officinalis) krémet javasolta. Számomra teljesen természetes volt, hogy tinédzserként a pattanások kezelésére, a szúnyogcsípések viszketésének csökkentésére, a száraz bőr ápolására, a gyógyuló sebek felgyorsításának elősegítésére is körömvirág kenőcsöt használjak. Hiszen ehhez szoktam hozzá, ez volt az univerzális megoldás mindenre. Sosem hagyott cserben, mert a szekrényben mindig megtaláltam. :)

Évekkel később, amikor a barátommal megismerkedtem és összeköltöztünk, az összecsiszolódás folyamata alatt kiderült, hogy ő még nem is hallott erről a lehetőségről. „Valaki a körömvirágot így használja? Milyen meglepő!” – gondolta. (Azóta persze ő is rendszeresen ápolja vele testének azon területeit, ahol rendszeresen megkeményedik a bőr.)

Mi nők tudjuk, hogy főleg nyáron mekkora problémát és milyen nagy energia-, illetve időbefektetést igényel a szőrtelenítés. „Szerencsétlenebb” nőtársaink azt az érzést is ismerik, amikor nem elég heti egyszer vagy kétszer szőrteleníti, hanem ez a procedúra is a mindennapi szépségápolás részét kell, hogy képezze. Mert igen, egyes nők nagyon erős vagy gyorsan növő szőrzettel rendelkeznek – amin persze nincs mit szégyellni. Ilyenek vagyunk, fogadjuk el magunkat.

Édesanyám univerzális körömvirág kenőcse azonban még erre is előnyös megoldást kínálhat. Sajnos a hónalj gyantázása nyáron nem az a lehetőség, amit egy nő megfontolhat, hiszen ki az, aki meg tudja várni, hogy olyannyira kinőjön a szőr a hónalján, hogy azt gyantázni lehessen? Az epilátorral hasonló a helyzet. Az én érzékeny bőröm viszont az epilálást sem kedveli. (Azt pedig már csak mellékesen említem, mennyire fáj.) Anyukám javaslatára azonban minden este körömvirág kenőccsel kenem be ezt az érzékeny területet, így a mindennapi reggeli borotválás után sincs semmilyen panaszom (fájdalom, pirosodás, sebek, szőrtüsző gyulladás, szőrbenövés, a bőr hámrétegének sérülése).

A körömvirág állítólag nagyon jó fájdalomcsillapító hatással is bír, sokhelyütt többek között a menstruációs fájdalmak enyhítésére is alkalmazzák. De szabályozza az ösztrogéntermelést, és a kötőhártya gyulladás kezelésében is használható.

Talán még napestig sorolhatnánk, mennyire sokszínű és jótékony hatással bír ez a szépséges, sárga színnel bíró növény. Próbáljuk ki nekünk hogyan, hol válik be. Gyógynövény boltokban, drogériákban könnyen hozzáférhetünk, de akár otthon, házilag is elkészíthetjük!

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.