Hasznos diétás trükkök tárháza
Ha korábban nem figyeltünk oda a táplálkozásunkra, akkor egy fogyókúra jelentős kihívás elé állíthat minket. Néhány egyszerű, mégis fontos ötlet segíthet minket a sikeres diéta (vagy még jobb, ha életmódváltás!) véghezvitelében, hiszen nem csak az a fontos, hogy mit eszünk... Hanem az is, hogy mikor és hogyan, valamint hogy miként trenírozzuk magunkat a nehézségek leküzdésére.
1. Amit Norbitól tanultunk
Bár sokan állítják, hogy Schorbert Norbi csillaga már leáldozóban van a diéták világában, egy dologban biztos, hogy fontosat és korszakalkotót hozott létre. Ez pedig az, hogy ráébresztett és megtanított minket, hogy miket együnk, s miket kevésbé, valamint hogy mit mikor fogyasszunk. Ha tehát képtelen vagy ellenállni a nagymama sütijének, akkor tegyél meg annyit, hogy elrakod másnap reggelre - legalábbis egy kis kóstolót belőle... A hízlaló ételeket csak nagyon módjával fogyasszuk, ezt mindannyian tudjuk - de ha már megtesszük, akkor a legbrutálisabbakat hagyjuk délelőttre, a mérsékelten bevállalhatóakat pedig délután 3 előtt együk lehetőség szerint.
2. A klasszikus "este 6 után"
Rengeteg helyről hallhatjuk, hogy jó alakjuknak a titka mindössze annyi, hogy nem étkeznek este 6 óra után. Nos, ez önmagában talán kevés a sikerhez, ha ezen időpontig chipsek, csokoládék és péksütemények széles palettáját vesszük magunkhoz. Az viszont bizonyos, hogy a nap végefelé már lassul az anyagcserénk, és sokat tehetünk magunkért, ha lefekvés előtt már nem eszünk, valamint ha ezen időponton előttre időzítjük a könnyű vacsoránkat. Bizony sokan így kimaradnak a nagy közös családi vacsorákból, a tévé előtti lakomákból, de valamit valamiért...
3. Felezd, harmadold... vagy egy negyed is elég?
Az elfogyasztott mennyiségeken bizony sok múlik! Itt az idő, hogy csökkentsd az adagokat! Rá fogsz jönni, hogy elég lesz egy szelettel kevesebb kenyér, és hogy a csokit megkóstolni is öröm, nem csak megenni az egész táblával. Mindemellett a zöldségek mennyiségét növelheted az étkezéseidben, s így egyúttal egészségesebb is leszel, másrészt megmarad az illúzió, csupán átcsoportosítottad, hogy mit fogyasztasz. Íme itt a lehetőség, hogy etesd a család azon tagjait, akikre viszont ráfér néhány pluszkiló - már ha van ilyen...
4. Törpevilág
Ha már az adagoknál tartunk, kiváló segítség ahhoz, hogy kevesebbet együnk, a kisebb tányér és pohár. Ha 1,5 dl tej van előttem 6 dl helyett, akkor azt osztom be, és két fél szelet kenyérrel pakolom tele a (jóval kisebb) tányéromat, nem pedig két hatalmas lepénnyel. Elő a kistányérokkal, kávéscsészékkel, süteményes villákkal és kiskanalakkal! :)
5. Így egyél sokszor keveset
Mindenhonnan halljuk, hogy sokszor együnk keveset... igen ám, de miként valósítsuk meg? Nos, ez a tipp fontosabb, mint gondolnánk. Az életmód-szakemberek közül többen állítják: kívülről nézve úgy tűnhet, hogy ők egész nap esznek. Merthogy akár egy barackot is két részletben fogyasztanak el - az egyik felét mondjuk tízkor, a másikat pedig egy óra múlva. Ugyanígy akár dupla ebédet, reggelit, vagy bármi mást esznek, s ez bizony nem dupla adagot jelent, hanem a normál, kicsi adagok különválasztását. Különösen azoknak ajánlott ezt kipróbálni, akik egész nap nassolnának valamit.
Hideg terápiával az egészség megőrzéséért
Nem is gondolnánk, hogy a hideg mennyi mindenre megoldás lehet, pedig a szervezetünknek időnket, vagy akár minimális dózisokban a mindennapjaink részeként igenis jót tehet a hideg víz, vagy az extrém hőmérsékletek jótékony hatásait kihasználó terápiás módszerek.
Vonzd be a szerencsét Feng Shui-val!
Teljességgel lehetetlen, hogy azonnal elkezdjem a készen és szépen berendezett otthonom megvariálni, átfesteni, újra gondolni, azonban nem elképzelhetetlen néhány egyszerű tipp ahhoz, hogy a Feng Shui-t megteremthessem a lakásomban.
Műszempilla, műköröm és társai tizenéves korban
Normális dolog-e, ha tízévesen gyantáztat a kislány, tizenkét évesen már műszempillát visel, a műköröm pedig már alapdolog – egyre korábbra tolódnak a szépészeti trendek, mit gondolnak erről szakemberek, erről elmélkedünk mai cikkünkben.
Zokniban aludjunk vagy ne?
Van, aki el sem tudja képzelni, hogy éjszakára is zoknit viseljen, míg más a legnagyobb melegben sem tud másképp elaludni (jelen). Vajon milyen hatással van az egészségre a zokniban, fehérneműben alvás?
Mesterséges intelligencia és az idősebb generációk
A mesterséges intelligencia, rövidítve csak MI technológiák rohamos fejlődése nem csupán a fiatal generációk életét formálja át, hanem egyre inkább befolyásolja az idősebb korosztály mindennapjait is. Az olyan lehetőségek, mint a digitális-, adminisztratív asszisztensek, az öngyógyászati rendszerek hatalmas előnyöket nyújtanak az idősebb generáció számára is.