Menü

Terhesség kezdetén jelentkező problémák – dilemmák és tanácsok

Semmi nem üti ki a ringből azt az izgalmat, amikor pozitív terhességi tesztet lát egy nő abban az esetben, ha már készen áll az anyaságra. De életük egyik legboldogabb pillanata idegessé is teheti őket.

Attól függően, hogy mikor veszik észre a jövevény érkezését, akár 3 hónapjuk is lehet a „biztonságos időszak” eléréséig. Talán várni szeretnének, míg elárulják a titkot a szeretteinknek. Néhányan azonnal elújságolják a híreket a közeli barátaiknak és a családnak, míg mások csak a partnerükkel osztják meg. Vannak emberek, akik okos próbakérdésekkel tudják bombázni az illetőt, hogy rájöjjenek, valóban állapotos-e, mielőtt ő maga kényelmesnek érezné bevallani.

A reggeli rosszullét és a hányás egyértelműen nem betegség jelei. Éjszaka is rájuk jöhet, lehet enyhe vagy állandó, de szerencsére vannak olyan nők is, akiknek teljesen kimarad az életéből. Néhányuknál azonban komoly, kezelést igénylő formában is jelentkezhet. Ebben az időszakban ajánlott sokat pihenni, és a könnyű ételek választását javasolják, hogy a rosszullétet csírájában tudják elfojtani. A legjobb tanács ilyenkor, hogy ne féljenek segítséget kérni, ha nagyon szenvednek!

Minden állapotos nőnek előnyös, ha tisztában van azzal, milyen ételeket érdemes elkerülnie, és milyen mozgásformákat ajánlott, illetve nem ajánlott végeznie. Ezt a kérdést jó megvitatni a háziorvossal, barátokkal, édesanyákkal.

Az állapotos nőknek jó, ha a szociális hálójukat is a saját igényeiknek megfelelően alakítják ebben az időszakban. Senki sem fog megharagudni, ha bizonyos találkozókat lemondanak, amikor nem érzik magukat 100%-osan!

Boldogok lehetnek azok, akik ülőmunkát végeznek, ugyanis az irodai munka kifejezetten ideális hányinger esetén. Ha a munkahelyen betöltött pozíció megerőltető és mindig egész embert kíván, talán szükség lehet rá, hogy beszéljenek a főnökkel, és rábízzák a titkukat.

A szaglószerv érzékenysége ebben az időszakban drámaian megváltozhat. Így legyenek óvatosak azokkal a szagokkal, amelyeket alapjáraton is rossznak tartanak. Talán szembesülhetnek kellemetlenebb egészségügyi problémákkal is, mint székrekedés és gyakori vizelési inger. Ez is lehet azonban társaságkovácsoló erejű, ha igyekeznek például a közösségi oldalakon hasonló problémákkal küzdő emberekkel kapcsolatot építeni.

Az a fő, hogy figyeljenek magukra, testük és lelkük jelzéseire, és a pozitív oldalra koncentráljanak!

Forrás: patient.co.uk

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Ártalmatlannak tűnő, ám veszélyes dolgok a kiságyban

Lehet, hogy veszélytelennek, ártalmatlannak tűnő játékok és kiegészítők, ám valójában veszélyes dolgok, amiket feltétlen tartsunk távol a kiságytól, mikor a babánkat letesszük aludni.

Tényleg létezik a középső gyerek szindróma?

Okos elsőszülött vagy elhanyagolt középső esetleg traumatizált legkisebb gyerek? Mit mutatnak a statisztikák a születési sorrendről és a gyermek tulajdonságairól, habitusáról.

10 illemszabály, amit a gyereknek is tudnia kell

Mire tanítsuk a gyermekünket kiskorától kezdve, mely illemszabályokat illik tudnia? Természetesen a legjobb tanítás, ha a gyerek látja tőlünk a helyes viselkedést, hiszen öntudatlanul leutánoz minket.

5 kreatív szülő-gyerek program, ami a gyerekek fejlődését is segíti

Az együtt töltött minőségi idő semmivel sem pótolható a gyerekek szellemi és mentális fejlődése szempontjából, ráadásul a közös programok a szülőknek is segítenek a töltekezésben. Legyen szó például közös sütés-főzésről, meseolvasásról vagy mesehallgatásról, ezek a tevékenységek mind segítenek elmélyíteni a szülő és a gyerek közötti kötődést, támogatják a kicsik fejlődését, és nem utolsó sorban rengeteg boldog közös emléket is begyűjthetnek velük.