Menü

Itt az ideje megtornáztatni a hangulatunkat!

Köztudott, hogy hangulatunkról és gondolatainkról nemcsak szavaink árulkodnak, hanem például testtartásunkon keresztül is kifejeződik személyiségünk.

De vajon melyik volt előbb? Elsőre az összefüggés egyoldalúnak tűnhet. Testtartásunkon tükröződnek érzelmeink, de vizsgálatok szerint fordítva is működik a mechanizmus. Tehát ha például bizonytalanságunk ellenére magabiztos látszatott igyekszünk kelteni, pozitívan hat vissza önbizalmunkra is.

És ez konkrétan tetten érhető fizikai szinten is. A testtartásban történő változások hatására a szervezetben megváltozik például a kortizol nevezetű hormon szintje, ami többek között a hangulatunkért is felelős.

A törzsizmok erősítésével védjük gerincünk egészségét. De a fentiek értelmében a mély hátizmok erősítése, testtartásunk javításán túlmutat. A testtudat fejlesztésével tudatosabban befolyásolhatjuk közérzetünket, hangulatunkat.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.

Miért fontos a csapatépítés?

A helyi rádióban valamelyik nap a csapat építő tréningek fontossága, haszna volt a téma, így már akkor megfogalmazódott bennem, hogy erről a témáról érdemes írni. Mi a csapatépítés lényege, hogy zajlik, miért van rá szükség és kiknek ajánlott, ezekről szól mai cikkünk.

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.

Tényleg létezik a középső gyerek szindróma?

Okos elsőszülött vagy elhanyagolt középső esetleg traumatizált legkisebb gyerek? Mit mutatnak a statisztikák a születési sorrendről és a gyermek tulajdonságairól, habitusáról.