Menü

Előzzük meg az atlétaláb kialakulását!

Javában tombol a nyár, meleg, fülledt az idő, ilyenkor bizonyos fertőzések is könnyebben elérhetnek minket. Az elnevezés ellenére a kórkép bárkinél kialakulhat. Hátterében egy gombás fertőzés áll, amit könnyen elkaphatunk, ha nyilvános, nedves helyeken, például uszodákban mezítláb járunk. Az atlétaláb bőre megvastagodott, barázdás, mintha hasadékok képződnének rajta, viszketős a talprészen és a lábujjak között.

A következőkben a bőrgyógyászok által ajánlott egyszerű módszerekről olvashatunk, melyekkel csökkenthetjük a betegség kialakulásának kockázatát.

  • Viseljünk papucsot az edzőtermekben, uszodákban, hotel szobákban! A betegséget kiváltó gomba a padlón is jelen lehet, ezért fontos, hogy lábunkat ilyen módon védjük.
  • Tartsuk szárazon a lábainkat! A gombának nyirkos, nedves területre van szüksége a terjedéshez, így előnyhöz jut egy befülledt, izzadt cipőben. Inkább viseljünk papucsot vagy szandált, ha forró az idő! Ugyanígy a műanyagból vagy gumiból készült lábbelik is táptalajt biztosítanak a gomba terjedésének és szaporodásának.
  • Lábainkat minden nap mossuk meg szappannal, és töröljük teljesen szárazra!
  • Olyan zoknit viseljünk, amely természetes anyagból készült vagy gyorsan szárad! Ha a szükség úgy kívánja, napi többször cseréljünk zoknit!
  • Váltogassuk a cipőinket naponta, ha lehetséges, így biztosítva elég időt, hogy teljesen kiszáradjanak!
  • Ha valaki olyannal élünk együtt, akinek atlétalába van, ne osztozzunk a törülközőkön, ágyneműkön vagy cipőkön! Viseljünk minden helyiségben cipőt vagy papucsot, ahol a fertőzött láb megfordulhatott.

Ha arra gyanakszunk, hogy atlétalábunk van, és a helyzet nem javul vagy esetleg még romlik is, jelentkezzünk be egy kvalifikált bőrgyógyászhoz!

Forrás: www.aad.org

Az 5 leghatásosabb méregtelenítő étel

A helytelen táplálkozás miatt a testünkben sok salakanyag, a kötőszövetekben pedig sok felesleges víz halmozódhat fel. Ám akadnak ételek, amelyekkel könnyedén elkerülheted ezeket a problémákat!

A feldolgozott élelmiszerek káros hatásai

Az egészséges életmóddal foglalkozó szakemberek szerint a cukor, a finomított szénhidrátok után a feldolgozott élelmiszerek fogyasztása miatt van komoly ok az aggodalomra. Egyre több dietetikus, életmódtanácsadó javasolja a feldolgozott élelmiszerek fogyasztásának visszaszorítását. Vajon tisztában vagyunk azzal, melyek ezek az ételek, italok?

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Fényvédők, smink, napsütés

A tudatos bőrápolás alapja, hogy már kora tavasszal, az első napsugarak megjelenésekor elkezdjük a fényvédő krémek használatát, azonban mit tegyünk, ha a fényvédelem mellett a sminkről sem szeretnénk lemondani nyáron?

Létezik krónikus napfényhiány

A D-vitamin a bőrön keresztül termelődik, a természetes napsütés hatására. Zsírban oldódik. Márciustól szeptemberig elegendő a napfény ahhoz, hogy elegendő vitaminhoz jussunk, ám a télen a vitaminkészleteink megcsappannak. Mit okoz a napfény hiánya és mit tehetünk ellene egészségünk megőrzéséért?