Szavak és kifejezések, amiket érdemes kivonnod a forgalomból
A ma emberének nincs ideje vagy elengedő figyelme, hogy a szükségesnél több szót elolvasson. Ha azt szeretnénk, hogy meghalljanak minket, vagy hogy megértsék az üzeneteinket, mindezt azt unalom elkerülésével, akkor érdemes átböngészni ezt a listát, amely 12 szót, illetve kifejezést tartalmaz. Ezeket érdemes törölnünk a szókincsünkből, hogy írásaink, fogalmazásaink ütősebbek legyenek.
1. MENNI
Iskolába MENTEM. Vagy boltba vagy templomba vagy konferenciára, Vegasba, bárhová, ahová hajlandó vagyok elmenni. De a MENTEM helyett inkább használhatjuk: vezettem, korcsolyáztam, sétáltam, futottam, repültem. Rengeteg módja van annak, hogy eljussunk egyik pontból a másikba. Válasszunk egyet! Ne legyünk lusták, és ne hagyjuk ki a lehetőséget, hogy még egy kicsit hozzáadjunk a történetünkhöz!
2. ŐSZINTÉN
Akkor használjuk ezt a szót, ha hangsúlyt szeretnének adni valaminek. A probléma ezzel, hogy abban a percben, ahogy azt írjuk az olvasóinknak, hogy ez a különleges állítás igaz, magunk után vonjuk, hogy amiről eddig beszéltünk, az nem az. Kínos...
3. TELJESEN/ABSZOLÚT
Minden mondatunk végére odatenni, hogy TELJESEN/ABSZOLÚT, szükségtelen. Valami vagy szükséges vagy nem. Ha azt mondjuk, ABSZOLÚT szükséges, attól nem lesz még jobban szükséges.
4. NAGYON
A pontos mellékneveknek nincs szükségük minősítőkre. Ha mégis minősíteni kell? Helyettesítsük valami mással! A NAGYON egy igét, egy melléknevet vagy egy másik határozószót szándékozik felnagyítani. Ez a szó csak annyit tesz, hogy az állításunkat kevésbé sajátossá teszi. Ha NAGYON boldogok vagyunk? Írjuk, hogy eksztázisban vagyunk! Ha NAGYON szomorúak vagyunk, használjuk a melankolikus, levert, bánatos, esetleg a depressziós szavakat. A NAGYON szomorú egy lusta módja annak, hogy kifejezzük, hogyan érezzük magunkat.
Egy másik buktató, ha a NAGYON szócskát melléknév képzőként használjuk. A meglátás szubjektív. A NAGYON hideg és a NAGYON meleg mindenkinek mást jelent. Legyünk specifikusak!
5. TÉNYLEG
Nincs szükség arra, hogy egy melléknevet, egy igét, egy határozószót a TÉNYLEG szócskával nyomatékosítsunk. Válasszunk egy másik szót, amivel kifejezhetjük mondandónkat! Ok nélkül soha ne ismételgessük a TÉNYLEG vagy a NAGYON szavakat!
6. MEGLEPŐ
A szó jelentése: nagy meglepetést okozni. Szinonimái: bámulatos, hihetetlen, csodálatos, figyelemre méltó, megdöbbentő, elképesztő. Értjük a lényegét, ugye? Ez a szó mindenhol ott van, többek között a közösségi médiában is. MEGLEPETÉS: Ha minden meglepő, semmi sem az.
7. MINDIG
A szó bezár egy írót egy adott pozícióba. Kissé önteltnek, szűk látókörűnek mutathat, és gyakran kinyit egy ajtót a kritikus számára. A MINDIG ritkán igaz. Hacsak nem írott parancsokat és utasításokat adunk, inkább találjunk egy másik szót mondanivalónk átadására.
8. SOHA
Ugyanaz érvényes rá, mint a MINDIG szóra!
9. SZÓ SZERINT
Valóban azt jelenti, ami le van írva: SZÓ SZERINT. Túlzás nélkül. A legtöbb esetben, mikor ezt a kifejezést használjuk, azt gondoljuk: képletesen, átvitt értelemben. Bármi is történik, az metaforikusan értendő. Gondoljunk a következőre: „Tűkön ülök, hogy vajon megkapom-e az állást, amire jelentkeztem!”. Milyen kényelmetlen is lenne az?
10. PONT
Ez egy töltelékszó, ami az írott mondatot csak gyengébbé teszi, nem erősebbé. Például: „Pont jókor értem oda.”. Számos kifejezőbb szót használhatunk helyette.
11. TALÁN
Tájékozatlanná, bizonytalanná tesz azzal kapcsolatban, amiről beszélünk. Témától függetlenül, legyünk biztosak magunkban, és írjunk pontosan! Az egyetlen dolog, amit a külvilág felé közvetítünk ezzel a szóval, az a bizonytalanság.
12. DOLOG
Ez a szó hétköznapi, általános. Mintha valami helyfoglaló lenne, ami valami jobbat vár maga helyett. Ha a DOLOG részletei nem elég fontosak, hogy le legyenek írva, inkább ne is hivatkozzunk rá! Például: azt mondjuk az olvasóinknak, hogy igen, végezzétek el a kurzusunkat, mert nagyon sok DOLGOT fogtok tanulni?! Valószínűleg inkább azt mondják majd, hallgassunk.
Írhatunk a vezérigazgatónknak, lehetünk egy blog szerkesztői, egy termék eladói, vagy éppen a szakdolgozatunkat, doktori tézisünket fejezhetjük be, fontos, hogy az olvasóinkat tartsuk végig elkötelezve a témánk iránt. E néhány szónak és kifejezésnek a prózából való kivagdosása egy remek kezdés, hogy rendbe hozzuk írásainkat. Mi a nyereség? Eszesebbnek, ötletesebbnek fogunk hatni, a címzett pedig érdekesebbnek találja majd a mondandónkat.
Forrás: www.businessinsider.com
Villámlás és mennydörgés – tudod, mit kell tenned?

Mindenki találkozott már olyan viharral, ami hangos dörgéssel és villámlással járt, de vajon mindenki tudja e, hogy ilyenkor mit kell tenni?
Egészség vagy mánia? A sportfüggőség árnyoldalai

A mozgás egészséges – ezt tudjuk. De mi történik, ha a sport már nem örömforrás, hanem kényszer? A sportfüggőség sokszor láthatatlanul alakul ki, miközben a külvilág gyakran dicséri a kitartást és az akaraterőt. Pedig a túlzásba vitt edzés éppúgy árthat a testnek és a léleknek, mint a mozgáshiány.
Miért ilyen sekély a Balaton?

A Balaton Európa egyik legsekélyebb tava, de vajon miért alakult így, és hogyan befolyásolja ezt a jövőben a klímaváltozás? A „magyar tenger” különleges geológiai múltja és a globális felmelegedés hatásai olyan kérdéseket vetnek fel, amelyek túlmutatnak a nyaralás élményén.
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Kerti túlélőkalauz: mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

A nyári hónapok egyre forróbbak, és a hosszan tartó hőség nemcsak minket, hanem a kertjeinket is próbára teszi. A kiszáradt fű, a lekókadt virágok és az elsárgult levelek látványa minden kerttulajdonos rémálma! Mit tehetünk a perzselő hőség ellen?