Menü

Hajfitnesz: hajerősítő gyakorlatok az egészséges tincsekért

Sokaknak okoz gondot, hogy nincs a hajuknak tartása, mert eredendően vékony szálú, esetleg elroncsolódott a hajfestéstől, vagy a nem megfelelő hajápolástól. Hogyan regenerálhatjuk hajunkat és mivel ápoljuk, hogy jól kezelhető legyen?

“Dúsabb hatást, szebb tartást el lehet érni különböző hajápolószerekkel, megfelelő hajápolással és jó frizuraválasztással. Azonban a közhiedelemmel ellentétben erősíteni csak «az új hajat» lehet” – mondta Lafferton Annamária, az elrontott frizurák helyrehozásának szakértője.

A megoldás a helyes táplálkozásban, a folyadékpótlásban, a megfelelő frizuraválasztásban rejlik, melyhez ajánlott szakember segítségét is igénybe venni. Persze a hajápoláson is sok múlik, de nem biztos, hogy úgy, ahogyan ezt eddig hittük.


Lafferton Annamária munka közben

A gyenge, tartás nélküli hajért számos ok lehet felelős, a genetikai adottságok épp úgy, mint a rosszul megválasztott fizikai és kémiai kezelések, a nem megfelelő hajápolás, vagy az életmód.

Ne akarjuk újjáéleszteni!

A hajszál - ellentétben sok reklám üzenetével - nem él. Pláne nem, ha már alaposan tönkretettük. Az erőtlen, roncsolódott, vékony szálú hajnak dús, egészséges hatást csak kölcsönözni lehet, azonban ez tüneti kezelés, átmeneti megoldást jelenti.

A hajújraépítő kezelések a hajszálak felületére hatnak, a belső szerkezetet nem építik újjá. Valójában a hajszálak hidratálása által lesz sokkal szebb és könnyebben kezelhető a frizura.

Ez úgy működik, mintha ráhúznának egy külső réteget a hajszálakra, ezáltal érhető el a látványos változás a haj felszínén,de nem «éled fel», a haj szerkezete ugyanaz marad” – magyarázza a szakember.

Bár a haj 97 százalékát keratin alkotja, ezt az összetevőt kívülről nem lehet bejuttatni a hajszálakba. A hajunk belső keratin szerkezetén nem lehet kívülről változtatni, nem lehet visszaépíteni. De megújulásra lehet késztetni.

Egye, igya egészségessé a haját

A megoldás a megfelelő, fehérjékben, zöldségekben, gyümölcsökben gazdag étrendben és az elegendő folyadékfogyasztásban rejlik. Ezek segítik elő ugyanis a szervezetünk megfelelő keratin termelését. Leginkább ezzel lehet a hajat új erővel megtölteni, ez hosszútávon a leghatékonyabb módszer” – állítja Lafferton Annamária.

Az egészséges táplálkozás mellett a megfelelő hajápolásról sem szabad megfeledkezni, mellyel megóvhatjuk a haj egészségét. Az otthoni hajápoláshoz válasszunk hajtípusunknak megfelelő termékeket, és alkalmazzuk a 3 lépéses hajápolást - sampon, balzsam, pakolás használatával. Alkalmanként bevethetjük a száraz hajápolókat is, de a kifésülő spray-k, olajok, hajápoló tejek használata során is vegyük figyelembe hajunk adottságait.

Sokat tehetünk frizuránkért azzal is, ha hajmosás után hagyjuk megszáradni természetes állapotában tincseinket. Minél kevesebb fizikai behatás éri a hajat, annál jobb állapotú marad. Megfelelő frizura esetén kevesebbet kell azt formázni, így ezzel is óvhatjuk hajszálaink egészségét.”- ajánlja Lafferton Annamária.

Vigyázzunk a hajunk egészségére

Ha egészséges a hajunk, vigyázzunk rá. A legkritikusabb vegyszeres műveleteket - mint a festés vagy a melír- bízzuk minden esetben szakemberre, mert sajnos bizonyos roncsolódás felett már csak az olló a megoldás.

A Lafferton Fodrászatról

Lafferton Annamária Magyarország első elrontott frizurák helyrehozására specializálódott fodrásza. Hatéves korában döntötte el, hogy fodrász lesz, majd 13 évesen már ott állt a hajmosónál. Volt hajmodell, majd 3 éven keresztül tökéletesítette szakmai tudását egy mesterfodrász mellett Budapesten. 2010-ben nyitotta meg az első önálló szalonját Lafferton Fodrászat néven, amely Magyarországon elsőként az elrontott frizurák helyrehozására specializálódott. Mára két szalonja működik Budapesten. Küldetése magabiztossá tenni a nőket tökéletes frizurával. Honlapja: www.lafferton.hu

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.