Menü

„Tégy jót a testeddel, hogy a lelked szívesen lakjon benne”

Javítja az állóképességet, fiatalon tart, segít megszabadulni a túlsúlytól és még boldogabbá is tesz… Több pszichológiai kutatás is bizonyította, hogy a rendszeres sport éppen olyan hatékony a depresszió és a rossz kedélyállapot kezelésében, mint a gyógyszerek, vagy a testgyakorlás és a gyógyszeres kezelés együtt.

Számomra válasz mindenre a mozgás” – véli Bagdi Bella életmódfejlesztő tréner, a mostanra országos méretű Boldogságprogram megálmodója. Életem egyik legnehezebb időszakában, amikor egy traumatikus megtapasztalás miatt pánikbeteg lettem, gyógyszer helyett a futást választottam, hogy jobban legyek, és jobban is lettem tőle. Amikor nagyon feszített tempóban dolgozom, mindig a mozgás segít a legjobban a stresszoldásban. Ráadásul olyan edzőterembe járok, ahol a falakon pozitív üzenetek vannak, így testmozgás közben is pozitív impulzusok érnek. Ezek az üzenetek is motiválnak abban, hogy kitartsak. Az egyik kedvencem például Avilai Szent Teréz egyik mondata: Tégy jót a testeddel, hogy a lelked szívesen lakjon benne” – tette hozzá Bagdi Bella, aki a pozitív pszichológia eszközeivel a mindennapi boldogság elérésére inspirál.

Íme néhány indok arra, miért hasznos megfogadni a tanácsot, és rendszeresen sportolni a boldogságért:

Dopamin-fröccs az agynak

Nem újdonság, több fórumon olvashattunk már róla: a dopamin az az ingerületátvivő vegyület az agyban, amely az öröm és boldogság érzéséhez szükséges. A kor előrehaladtával testünk dopaminkészletei azonban folyamatosan csökkennek, ezért emiatt állandóan szükségünk van olyan élményekre, amelyek dopamint bocsátanak ki. De mi a legjobb módja az agy dopamintermelésének megnöveléséhez? A testedzés. Tehát fuss, ugrálj, pattanj két kerékre, egyszóval mozogj - és boldog leszel!

Mozgással az önbizalomért

Ha valaki nincs kibékülve a külsejével, az könnyen önértékelési problémákhoz vezethet. Ennek pedig negatív hatása lehet az élet számos területére: a társas kapcsolatokra, karrierre, de hosszú távon a célok elérését is befolyásolhatja. Ám amikor valaki elkezd edzeni, és látja, hogy a teste fokozatosan átalakul, mindez gyorsan megváltozhat. A rendszeres mozgás hatására a külső változásokon túl erősebbnek, függetlenebbnek és magabiztosabbnak fogod érezni magad, ami fokozza az általános boldogságszintet.

Oldja a szorongást

A testedzés hatásaival kapcsolatos legújabb kutatások kimutatták, hogy azoknál az embereknél, akik szoronganak, az edzés utáni azonnali hangulatjavulást hosszabb távú megkönnyebbülés követi, hasonlóképpen például a meditációhoz vagy beszélgetésterápiához. Legközelebb tehát ha ideges vagy, iktass be egy kemény edzést, és engedj el minden negatív gondolatot!

Ha szeretnél jobban elmélyülni a témában, a Boldogságprogram számos leckét tartogat számodra.

További információk: http://boldogsagprogram.hu/rovat/leckek-egeszseges-eletmod

Forrás: Red Lemon Media

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?