Menü

Gyógyír a szakításra

A szakítás akárhogy is zajlik, veszteség, amit fel kell dolgozni. Ki könnyebben, ki nehezebben viseli egy kapcsolat lezárását, azonban mindenkinek érdemes szembenézni a volt kapcsolat hozadékaival és a lezárással kapcsolatos érzelmeivel.

Érdemes beszélni róla - igazolták pszichológiai kutatások is. Kiderült, hogy a szakítással kapcsolatos érzelmeink megfogalmazása, másokkal való megosztása ténylegesen is gyógyír lehet bánatunkra, támogatja a feldolgozást. Vagyis nem hiábavaló kapcsolatunkról beszélni, csökkenti a magányosság-érzetünket, megerősítő hatással is bír, amely segíti a továbblépést.

Ez azt is jelenti, hogy sokat számít, ha valakit meghallgatunk, lehetőséget adunk neki, hogy beszéljen az érzelmeiről. Egyébként az érzelmek kibeszélése inkább a nőkre jellemző, és bár őket általában rosszabbul is érinti a szakítás, de nem marad el a feldolgozás, ami fontos a továbblépés szempontjából.

Bármilyen mértékű veszteségről van is szó, fontos a lezárás és a feldolgozás. Ezért jótékony hatású, ha érzelmeinket nem nyomjuk el, hanem beszélünk róluk. De ennek is van határa, ha sokáig ebben élünk, az önsajnálat éppúgy gátja lehet a továbblépésnek, mint a veszteség tagadása, érzelmeink elnyomása.

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.

A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.