Menü

Tippek túléléshez

Ahogy öregszünk, egyre nagyobb eséllyel lesz valamilyen egészségügyi problémánk. A kockázatokat azonban csökkenthetjük, nem kell semmi extra dologra gondolni. Az extra az, ha hosszútávon tudjuk tartani vállalásainkat. Ezek: kiegyensúlyozott táplálkozás, rendszeres testmozgás.

Az alapvető életmódbeli tanácsok mellett számos kisebb praktika akad, olyan, amelyek segítségével növelhetjük esélyünket a közép- és időskori egészséges életre. Itt van mindjárt a munka. Az most bután hangzik, hogy nem szabad túlzásba vinni, de ha másképp fogalmazunk, könnyű belátni a tanács igazságtartalmát. Akár ülő, akár fizikai munkát végzünk, próbáljunk odafigyelni a pihenésre, és ami nagyon fontos: a megfelelő mennyiségű alvásra.

A kiegyensúlyozott táplálkozást már említettük, ez a fontos tápanyagok bevitele és a káros élelmiszerek mellőzése mellett azt is jelenti, hogy tartjuk a napi étkezések sorrendjét, ritmusát.

A dohányzás veszélyeiről, kockázatairól szinte felesleges külön szót ejteni, ahogyan az alkoholbevitel mennyiségének csökkentése is erősen ajánlott.

Hazánkban különösen gyakori probléma a kisebb, vagy akár nagyobb egészségügyi problémák elbagatellizálása. Ez nem jó taktika, inkább vizsgáltassuk ki magunkat feleslegesen, mert a késlekedés súlyos következményekkel járhat.

A valódi közösségi élet fontosságát a mai internetes világban érdemes kiemelni. Ne hagyjuk leépülni távolabbi családi és baráti kapcsolatainkat, még akkor se, ha ez külön erőfeszítésbe kerül.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?