Kockázatos „lábon kihordani”
- Dátum: 2015.11.30., 10:20
- Betegség, influenza, kezelés, szövődmény, tüdőgyulladás
Korábbi írásainkban többször is foglalkoztunk a megelőzés fontosságával, de arról is érdemes szót ejteni, hogy mi a helyes cselekvés akkor, ha elkaptuk a betegséget.
A gyógyulás. Nyilván, pofonegyszerű a válasz, ez azonban mégsem olyan egyértelmű, ahogyan azt elsőre gondolnánk. Nem ám, hiszen nagyon sokan gondolják úgy, hogy „nincs bajuk”, „jól vannak”, „mindjárt elmúlik”, azaz nem vesznek tudomást a betegségről, illetve háttérbe helyezik a problémát. Tudni kell: az ilyen magatartásnak akár súlyos következményei is lehetnek.
Erősnek látszani nem rossz, a betegség kezelésében is jól jöhet némi egészséges nagyképűség, azonban túlzásba vitt fitogtatással, vagy a nemtörődömséggel semmire sem megyünk. Sőt, inkább ártunk magunknak.
Mindenki halott már a szövődményekről, ezek egy része – mondjuk akár egy sima influenzánál - könnyedén kórházba (és van úgy, hogy még az a jobbik verzió) juttathat minket. De ha ez a tény nem rémiszt meg minket, akkor gondoljunk arra, mennyire rossz érzés, illetve több szempontból is hátrányos dolog visszaesni egy betegségben, és kiesni egy jó időre az egészséges családi, munkahelyi hétköznapokból.
Ha mondjuk van egy alapbetegségünk, például cukorbetegek, asztmások, vagy allergiásak vagyunk, még inkább kell ügyelnünk arra, hogy kikezeljük az influenzát, mert nagyobb eséllyel kapunk komoly szövődményt, mondjuk tüdőgyulladást.
Ugyanakkor egy teljesen egészséges szervezet is kerülhet rossz helyzetbe, senki sincs védve, így ha úgy is tűnik, lábon simán kihordjuk, gondoljunk arra, milyen áron, illetve kockázati alapon tesszük.
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.