Menü

Vigyázni kell a gyerekekre!

Sajnos ebben az időszakban a legtöbb városunkban nem magától értetődő az, hogy az ember kiviszi, vagy kiküldi csemetéjét játszani a szabadba. A ködös idő, valamint a megnövekedett légszennyezettség igencsak veszélyes dolog, nem mindegy, hogy mikor, melyik napszakban és mennyit vagyunk levegőn. És az sem mindegy, kiről van szó.

A csecsemők és a kisebb gyerekek fokozottan ki vannak téve a szmog káros hatásainak, főképp, ha esetleg van valamilyen légzőszervi megbetegedésük. Ha betegség áll fenn, akkor az említett komolyabb rizikófaktor természetesen a nagyobbakra, sőt a felnőttekre is áll.

Ebben az időszakban a veszélyeztetett csoportnak nem szabad túl sok időt a szabadban töltenie, erre például a csecsemő/kisgyermek sétáltatásánál fokozottan ügyelni kell. Ők ráadásul a babakocsi magasságából közvetlenebbül ki vannak téve a kipufogógázok veszélyeinek. Az otthoni szellőztetésre is figyelni szükséges, ajánlatos naponta többször, rövidebb ideig szellőztetni. Inkább ajánlatos a kora reggeli órákban kinyitni az ablakokat, ajtókat, hiszen később a megnövekedett járműforgalom is tovább növelheti a levegő szennyezettségét.

Az egészséges felnőtteknek is ügyelniük kell, a városi séta, kutyasétáltatás, vagy sportolás időpontjának megválasztása (vagy akár a tevékenység elhalasztása) fontos egészségügyi döntés lehet.

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Nevelési módszerek, amelyek nem tesznek jót a gyermeknek

Minden szülő a legjobbat szeretné gyermekének. Nem mindig tudatosítjuk azonban, hogy nem jó mindenáron a „legjobb“ szülőnek lenni, olyannak, aki gyermekének mindent megvásárol, amit az akar, vagy megoldja helyette a problémáit és akárhányszor leesik, mindig felveszi. Az ilyen módszerrel számos fontos leckétől fosztjuk meg gyermekünket, mellyel még gyerekkorában kellene megbirkóznia, amikor a következmények még nem fájnak annyira, mint felnőttkorban.

A túlzott engedékenység nem tesz jót

Mennyi engedékenység fér össze a gyerekneveléssel? A humánus nevelésnek része a „megengedés”, tehát az a szülői magatartás, hogy nem teljes mértékben kontroll nélkül, de viszonylagos rugalmassággal engedjük érvényre jutni a gyerek akaratát. Az engedékenység nem egyenlő a megengedéssel. A „megengedés” önmagában még nem valami nagylelkű dolog, hanem elvárható valakitől, aki nem kívánja rabságban tartani a másikat.