Milyen lelki okok állnak a felfázás hátterében?
- Dátum: 2015.11.12., 15:31
- aggódás, betegség, csakrák, energia, energia elakadás, energiaáramlás, energiablokk, felfázás, féltékenység, féltés, gyökér csakra, húgyúti fertőzés, lelki okok, nőiesség, pszichoszomatikus, szakítás, szexualitás
A betegségek lelki összefüggései minden esetben nagyon érdekesek, és segítenek rávilágítani, hogy egyes egészségügyi problémákat miért vonzottunk az életünkbe, milyen életesemények, érzések, gondolatok voltak azok kiváltó okai. A pszichoszomatikus szemlélet szerint a betegségek ilyenformán nem valami minket bántó, személyes támadások, hanem ellenkezőleg: üzenetek, amelyeket megköszönhetünk, hiszen fontos dolgokra hívják fel a figyelmünket.
Így van ez a felfázás esetén is. A felfázás legtöbbször a nőknél jelentkezik, és a hátterében nem is mindig egy „fázás, felfázás” esemény áll, hanem sok esetben húgyúti fertőzés. Ezek a fizikai okok, amelyek sokkal többször is problémákat okozhatnának, ha nem „kellenének hozzá” a lelki kiváltó dolgok is. A felfázás a gyökér csakránál való elakadást jelzi. A csakrák a testünk energetikai pontjai, hét ilyen fő pontunk van. Leegyszerűsítve, ha valamely csakrában energetikai elakadás történik, az azt jelenti, hogy nem tudunk valamit feldolgozni, ami az adott csakrához, testi ponthoz kapcsolódik. A felfázás egyértelműen a gyökér csakrához kapcsolódó lelki témák áramlási problémáit jelzi.
A felfázás a húgyút problémája, ami jelképezi, hogy visszatartási-elengedési gondjaink vannak. Féltékenység, féltés, túlzott aggódás egy másik személy iránt mind-mind oka lehet. Ez a betegség sokszor jelentkezik szakításkor, vagy olyan élethelyzetben, amikor egy számunkra fontos személyt kell elengednünk bármilyen módon (pl. halál, külföldre költözés, stb). Vagy lehet ennek a szöges ellentéte is, amikor „megkapunk” valakit, valamit, amire már régóta vágytunk. Mézeshetek-betegségnek is nevezik épp emiatt: tudat alatt azt érezzük, hogy már túl régóta vártunk a társunkra, vagy a szerettünkre, és most már nem akarjuk elveszíteni, elengedni többet.
A nemiséghez, szexualitáshoz is kapcsolódik a húgyúti fertőzés, betegség: ha a szexuális vágyainkat elnyomjuk, vagy ha valamilyen okból sérültünk ezen a területen, továbbá ha nem tudjuk megélni a nőiességünket, a nemiségünket, ha nem bízunk magunkban, akkor szintén itt jelentkezhet elakadás.
A terápia természetesen sokféle lehet, de mint látjuk, mindenképpen akkor járunk a valódi gyógyulás útján, ha a fizikai problémamegoldás mellett a lelki tényezők kibogozására és feloldására is energiát fordítunk.
Hipermnézia – amikor nincs olyan, hogy elfelejted

Talán már mindenki járt úgy, hogy elfelejtett valamit, mert esetleg sok más dolga volt. A hipermnéziások nem tudnak felejteni még akkor sem, ha szeretnének.
Villámlás és mennydörgés – tudod, mit kell tenned?

Mindenki találkozott már olyan viharral, ami hangos dörgéssel és villámlással járt, de vajon mindenki tudja e, hogy ilyenkor mit kell tenni?
Ingyenes mammográfiás emlőszűrés is lesz Kapolcson, a Művészetek Völgyében

A Művészetek Völgye Fesztivál ideje alatt idén nemcsak kulturális élményekkel gazdagodhatunk, hanem az egészségünkért is tehetünk. 2025. július 25-én, pénteken a Novartis Hungária Zrt. támogatásával ingyenesen lehet mammográfiás emlőszűrést igénybe venni Kapolcson. A vizsgálatra fesztiváljegy nélkül is be lehet jelentkezni. Olyan 40 és 65 év közötti nőket várnak – legyenek akár helyi lakosok, vagy fesztiválozók –, akik az elmúlt egy évben nem vettek részt ilyen szűrésen.
Egészség vagy mánia? A sportfüggőség árnyoldalai

A mozgás egészséges – ezt tudjuk. De mi történik, ha a sport már nem örömforrás, hanem kényszer? A sportfüggőség sokszor láthatatlanul alakul ki, miközben a külvilág gyakran dicséri a kitartást és az akaraterőt. Pedig a túlzásba vitt edzés éppúgy árthat a testnek és a léleknek, mint a mozgáshiány.
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.