Kütyük a sportoláshoz - biztos szükségünk van rá?
A legtöbb sportolásunkat, egészséges életmódunkat segítő úgynevezett kütyü sokkal kevesebbet ér, mint amit gondolnánk róla, legalábbis ha nem tudjuk profin alkalmazni. Természetesen nem haszontalanok ezek az eszközök, de vásárlás előtt gondoljuk át, mire is van pontosan szükségünk.
A különböző, sportoláshoz használható technikai eszközök tárháza egyre csak bővül. Nehéz kiigazodni a kínálaton, vannak egyszerűbbek és bonyolultak, sőt egészen drágák is. Akadnak okos csuklópántok, órák és különböző más eszközök, alkalmazások, amelyek testünk paramétereit mérik. Ez rendben is van, de nem sokat érnek, hiszen a kapott adatokkal (pulzus, megtett kilométer, sebesség, stb...) az egyszeri sportoló nemigen tud mit kezdeni. A jövő ez, de nem ebben a formában – nagyjából így lehet összefoglalni a dolgot, azaz a fitneszforradalom kissé előreszaladt.
Mielőtt komolyabb kiadásra adnánk a fejünket, gondoljuk át, hogy mire van szükségünk. Ha magunkkal akarunk versenyezni, a különböző időszakokban elért eredményeinket összehasonlítani, azzal nincs semmi baj, ugyanakkor drága eszközre emiatt nincs szükség.
Jelenleg ott tartunk, hogy az átlagember (de mondhatjuk azt is, hogy amatőr sportoló) csak nagyon keveset tud szervezetének pontos működéséről, az orvosi a háttérről. Ahogyan az említett kütyük működéséről is. Amíg ez így marad, felesleges bonyolult eszközöket használnunk, mert előnyeit nem tudjuk hasznosítani. Mint említettük, a jövő ez, de addig még nagyot kell fejlődni. Elsősorban nem a technikának, hanem az embernek.
Fotó: flickr.com A képet készítette: Timo Newton-Syms
A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.
Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.
Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.