Menü

Ijesztő dolgokat művelnek a cukros italok

Sajnos sokszor hiába tudjuk egy adott termékről/termékcsoportról, hogy káros az egészségre, évekbe telik azt bebizonyítani. A tudatosítással, figyelemfelkeltéssel, felvilágosítással és újabb kutatásokkal töltött időszak alatt rengetegen esnek áldozatul.

Általában hosszú időbe telik, amíg valamilyen népszerű és sokat használt, de bizonyítottan egészségtelen élelmiszer „kimegy a divatból”. Amíg sikerül kivonni a forgalomból, addig többen betegszenek és halnak meg, mint azt gondolnánk.

Így van ez a cukros üdítőkkel is, amelyek népszerűsége nem csökkent az elmúlt időszakban. Sőt. Pedig számos tanulmány bizonyította, hogy súlyos megbetegedések hozhatóak kapcsolatba a fogyasztásukkal. Elsősorban a cukorbetegség, de különböző szív és érrendszeri, valamint daganatos megbetegedések is. Ezek jó része halálos kimenetelű.

A szénsavas és cukortartalmú üdítőitalok azért különösen veszélyesek, mert a gyerekek, fiatalok körében hódítanak. Gyorsan kedveltté válnak és az élvezők rászoknak a fogyasztásukra, s ami még rosszabb, a nagy mennyiségű fogyasztásukra. A helyzet csak némileg javul felnőtt korban, és sajnos sok szülőben sincs annyi tudatosság (és ismeret), hogy gyerekeit óvja a kifejezetten káros folyadékoktól. Nemcsak a szénsavas üdítőktől, hanem a buborékmentes, de magas cukortartalmú termékektől is.

Több országban is súlyos a probléma, a cukorbetegek aránya ijesztően nagy a fiataloknál.

Fotó:
Pixabay.com

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?