Menü

Gyömbérrel a gyógyulásért

A televízióreklámokban mást sem látunk, mint a különböző gyógyszertári orvosságok, recept nélküli gyógyhatású készítmények reklámjait, amelyek szinte teljesen elborították már a műsorok közti reklámblokkokat. Így könnyű elfelejteni, hogy szintetikus anyagok helyett természetes dolgokkal is gyógyulhatunk, amelyek nem kerülnek több ezer forintba, és sokkal egészségesebbek is.

A gyömbér a legtöbb zöldségesnél, valamint nagyobb élelmiszerüzlet zöldség-gyümölcs részlegén kapható, és egyetlen gyömbérgyökér nagyon hosszan elegendő ahhoz, hogy megelőzzük a betegségeket, valamint probléma esetén kúráljuk vele magunkat. A gyömbér ugyanis kiváló fertőtlenítő hatással rendelkezik. 

Alkalmazása nagyon egyszerű: vágjunk le belőle egy kb. 5 forintos méretű darabkát, és ezt rágcsáljuk, valamint tartsuk a szánkban a szájpadlásunkhoz szorítva. Először csípős lesz, de hamar hozzá lehet szokni, és gondoljunk arra, hogy mindeközben a kiváló fertőtlenítő hatása működik. Akár egész nap és egész éjjel használhatjuk, nem lehet túladagolni, mint a gyógyszereket. Meglátjuk, hogy a bacilusok hamar menekülőre fogják majd!

Mindenféle megfázás, torokfájás, egyéb hétköznapi megbetegedés esetén kiváló ellenszer. Gyakorlatilag ez a természet tárházának torokfertőtlenítője, a ma már nagyon népszerű fertőtlenítő szopogatós tablettákat, cukorkákat kiválóan helyettesíti. 

Előnyeit akkor is élvezhetjük, ha teát készítünk belőle: reszeljünk le belőle 3-4 teáskanálnyi mennyiséget a reszelő legkisebb lyukán, majd áztassuk öt percre forró vízbe, de semmiképpen sem fém, hanem kerámia, vagy üvegedényben, majd szűrjük le. Citrommal ízesítve finom és intenzív ízhatású, természetes teát kaphatunk. 

Fotó:
Pixabay.com

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?