Menü

Nagy érték az egészség, illene vigyázni rá!

Amíg az emberek szemében nem válik igazi értékké az egészségük, nehéz lesz áttörést elérni az egészségügyben.
A magyar egészségügy rengeteg sebből vérzik, de a cikk témája nem pontosan ez, hanem egy másik, ezzel szorosan összefüggő fontos probléma: az emberek testükről, szervezetükről alkotott általános képe. Utóbbi helyretétele nélkül előbbi sem reformálható meg, hiszen a helytelen életmód következményei óriási terhet rónak a szélmalomharcot vívó rendszerre.

Sajnos a testtudatosság még mindig gyerekcipőben jár, hiába a rengeteg népszerűsítő program, mozgásra, helyes, változatos táplálkozásra biztató akció. Ez lemérhető például a dohányosok számán, ma Magyarországon nagyjából minden harmadik ember rendszeresen rágyújt. A dohányzás csak magában olyan következményekkel jár, amely komoly teher az egészségügyre nézve.
A cigarettáról mindenkinek a különböző daganatos megbetegedések jutnak eszébe, pedig ezek mellett a szív és érrendszerünk is alaposan megsínyli a dolgot, plusz légzőszervi és számos más probléma is köthető hozzá.

Egészen addig, amíg az egészség nem válik igazából (s nemcsak felszínesen) fontossá a társadalomban, addig nem lesz áttörés. Ehhez a szakemberek szerint az kell, hogy szervezetünk állapotát nem csak és kizárólag a betegségek/egészségügy oldaláról közelítsük meg. Általános gond, hogy sokan csak akkor fordulnak orvoshoz, ha már probléma van. A megelőzés mellett az odafigyelés is hiányzik. Fel kell fogni, hogy egészségünk a létező egyik legnagyobb értékünk az életben.

Fotó:
Pixabay.com

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?