Menü

E-book olvasó, vagy papír alapú könyvek? Mindkettő!

Az e-book olvasó, azaz az elektronikus könyvolvasó szerkezet sokak körében azért nem népszerű, mert állítják: jobban szeretnek papír alapon olvasni. Pedig a kettő nem zárja ki egymást: az e-book olvasót kiválóan használhatjuk a normál könyvek kiegészítéseként.

Attól, hogy e-book olvasót használunk, nem kell teljesen leszoknunk a papíralapú könyvek olvasásáról. Egyszerre kihasználhatjuk mindkettő előnyeit, hiszen egyik nem zárja ki a másikat. Összegyűjtöttük, hogy melyiket miért szeretjük – s mi sem bizonyítja jobban, hogy bizony jól megfér egymás mellett az elektronikus kütyü, és a klasszikus könyvek.

Azért szeretjük az e-book olvasót, mert:

  • Kb.  15-20 könyv árából kiváló minőségű szerkezetet kaphatunk, miközben átlagosan 500 könyvet tárolhatunk rajta, amit bármikor cserélgethetünk.
  • Könnyű hordozni. Akik szeretnek egyszerre több könyvet is olvasni, és a hangulatuktól függ, hogy éppen melyiket veszik elő, azok számára nagyon praktikus kis szerkezet. Utazáshoz pl. kiváló, hogy nem szükséges nehéz könyveket magunknál hordanunk, csak bármikor előkaphatjuk az e-book olvasónkat egy kis táskából.
  • A háttérvilágítással is rendelkező e-book olvasókat akkor is tudjuk használni, ha épp sötét van, de nem szeretnénk, nem tudunk villanyt gyújtani, pl. amikor alszik mellettünk valaki, vagy távolsági buszon.
  • Az e-book olvasó környezetbarát: az elektronikus könyvek elkészítéséhez nem kell fákat kivágni
  • Az elektronikus könyv akár szemüveg nélkül is olvasható, hiszen a betűméret tetszés szerint beállítható rajta
  • Különösen előnyös lehet olyan könyvek esetén, amelyek nagyon hosszúak, mert azokat sokszor azért nem olvassuk el, mert nem tudjuk magunkkal vinni olyan helyre, ahol általában olvasni szoktunk.
  • Az e-book olvasón „büntetlenül” lehet aláhúzni a számunkra tetsző részeket, kiemelhetünk érdekes gondolatokat: a highlight, azaz a szövegkiemelés funkcióval. Ezeket aztán egymás után elolvashatjuk kigyűjtve, nem kell hozzá a teljes könyvet fellapozni. Így még tanuláshoz is hasznos lehet ez az eszköz.

Azért szeretjük a papír alapú könyvet, mert:

  • Fantasztikus kézbe venni a könyveket, gyakorlatilag tapinthatóvá válik általa valami értékes. Megsimogatni a lapokat, szemlélni a borítót, beleszagolni a régi, vagy éppen frissen nyomtatott könyvbe… Ezt az élményt csak egy klasszikus könyv tudja adni.
  • A felmérések szerint könnyebben meg tudjuk jegyezni a papír alapon olvasott dolgokat, mint azt, amit elektronikusan olvasunk. Ráadásul egy kutatás szerint szebbet álmodunk, valamint nyugodtabb az alvás, ha este inkább a papíralapú könyvet választjuk az e-book olvasóval ellentétben.
  • A papír alapú könyvben ezerféle módon jelölgethetünk, rajzolgathatunk – már akinek nem számít szentségtörésnek az ilyesmi.
  • Ajándékba adni igazából csak nyomtatott könyvet jó. Amit be tudunk csomagolni, át tudunk adni, az elejébe bele tudunk írni valami személyeset…
  • Sőt, a szerzővel is csak a papíralapú könyvet tudjuk dedikáltatni.
  • Valahogy van egy olyan érzése az embernek, hogy a fontos könyvek kézzelfogható formában kell, hogy jelen legyenek az életében. Jó belelapozni, és a könyvespolcok a lakás leghangulatosabb részei.
  • A klasszikus könyveknek már a megvásárlása is hangulatosabb, hiszen a könyvesboltoknak, antikváriumoknak különös varázsa van. Elektronikus könyvet maximum webáruházból tudunk rendelni, vagy letölthetjük valamilyen weboldalról – hát ez közel sem olyan romantikus.

Mint láthatjuk, mindegyiknek vannak előnyei, és igazából jól kiegészítheti egymást az elektronikus, valamint a papíralapú könyv anélkül, hogy egyik kizárná a másikat. 

Fotó:
pixabay.com

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!

Hagyományos húsvét a modern világban

Mindenkinek kellemes húsvétolást kívánunk, családdal és barátokkal eltöltött programokat, élményeke, finom falatokat és jó időt a szabadtéri élményekhez! A húsvéti ünnep a megújulás és a hagyomány ünnepe.