Arctisztítás házilag – tejes csodák
- Dátum: 2015.05.08., 08:43
- arc, arcpakolás, arctisztítás, argánolaj, citrom, házi tej, hidratálás, jázmin rizs, kozmetikai cikk, málna, méz, narancs, natúr joghurt, só, tej, tejszín, zab
Nem csak kozmetikusnál érhetünk el csodákat, hanem otthonunkban is készíthetünk olyan arctisztító keverékeket, amelyek kényeztetik bőrünket, ráadásul teljesen természetesek. Ennek legjobb alapanyaga a tej, és az egyéb tejtermékek. Ha arctisztításról van szó, akkor házi tejtermékek használata ajánlott.
Sokszor a nagy rohanásban épp az arctisztítás fázisa marad ki a tisztálkodás során, csak lemossuk az arcunkat vízzel, vagy valamilyen bolti kozmetikai terméket használunk. Sajnos ahogy más termékekben, ezekben is rengeteg vegyi összetevő lehet, amelyekre a bőrünk érzékenyen reagál, a csökkentett hatásról nem is beszélve. Az átlagos kereskedelmi forgalomban kapható kozmetikai termékekben csak a töredéke található annak a hatóanyagnak, amivel reklámozzák… Ha van időnk, rendezzünk egy kis otthoni arc-wellnesst házi tejtermékekkel! Még ha fogyasztásra nem is annyira kedveljük a házi tejtermékeket, ilyen célra mindenképpen ezek használata javasolt, hiszen a házi tej és abból készült joghurt, tejszín még tartalmazza az élő anyagokat a boltival ellentétben.
Milyen kényeztető házi arctisztítókat, arcpakolásokat készíthetünk tejes dolgokból?
1 dl tejben keverjünk el fél teáskanálnyi átszitált parajdi, vagy himalája sót. Ha a só feloldódott a tejben, akkor töröljük át vele az arcunkat. Pár percig hagyjuk hatni, mielőtt leöblítenénk.
Ha csak a natúr, krémes tejtermékekre vágyunk, akkor keverjünk össze tejszínt, valamint joghurtot, és ezt vigyük fel az arcbőrre, majd hagyjuk rajta 15-20 percig. Tejjel kicsit higíthatjuk az állagát.
Kombináljuk gyümölccsel: tápláló és jó illatú arcpakolást kaphatunk, ha a tejszínhez, vagy a natúr joghurthoz banánt, narancsot, vagy málnát adunk, természetesen turmixolt, vagy összenyomkodott formában.
A tej és méz az örök kényeztetés szimbóluma, használjuk az arcpakoláshoz is: 1 dl tejszínhez adjunk egy teáskanálnyi házi mézet, és keverjük össze. Ugyanígy 15-20 percig hagyjuk hatni, mint az előzőeket, majd alaposan mossuk le.
A natúr joghurthoz adhatunk tört mandulát, vagy őrölt zabot, így kiváló radírozó hatású arcpakolást kapunk. A lényege, hogy felvitel közben óvatosan masszírozzuk át vele a bőrünket kb. 5 percen át.
Ha szeretnénk táplálni és megnyugtatni az arcbőrünket, akkor adjunk pár csepp argánolajat a tejszínhez, majd ezt masszírozzuk be gyengéden a bőrünkbe, és hagyjuk hatni lemosás előtt.
A jázmin rizsnek már eleve tejes íze és állaga van, tejszínnel kombinálva pedig kiváló arcpakolás válik belőle. Csak annyi a dolgunk, hogy mossunk át egy maréknyi jó minőségű jázmin rizst, és turmixoljuk össze egy botmixer segítségével 1 dl tejszínnel, majd kenjük fel az arcunkra. Az előzőekkel azonosan 15-20 percig hagyjuk hatni.
Fotó:
pixabay.com
A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.
Egy jó fürdő csodákra képes

Egy jó meleg fürdő hatékonyan enyhítheti a stresszt, nyugtatja a fájó izmokat és felkészíti a testet a pihentető éjszakai alvásra. A meleg fürdőnek számos egészségügyi előnye ismert.
Újraélesztés felnőtteknél – gyerekeknél

Az elsősegélynyújtás életeket menthet, ezért a vizsgán is komolyan veszik, hogy mennyire sajátítottuk el a segítségnyújtás szabályait, azonban az újraélesztés technikáját nem csak a vizsgára készülőknek érdemes elsajátítani.
Minden, amit a másnaposságról tudni kell

Aki fogyasztott már alkoholt, általában életében legalább egyszer megtapasztalta már a másnaposságot. De hogy pontosan mi is okozza a kellemetlen tüneteket, és miként lehet ezt megelőzni, vagy legalábbis mérsékelni, azt sokan nem tudják. Ennek járunk most utána!
A kék fény hatása az alvásra

Sokszor tapasztalhatjuk azt, hogy látszólag indok nélkül nehézséget okozhat számunkra az alvás, azonban ennek hátterében sokszor, az életünkbe már szervesen beépült telefont – és számítógéphasználat állhat. A tettes a kék fény, amely megbolygatja a szervezetünk bioritmusát.