Menü

Az óraátállítás hátulütői

  • Dátum: 2015.04.09., 10:35

Az óraátállítás létjogosultságáról gyakran esik szó, arról viszont már kevésbé, hogy ha nem alkalmazkodunk hozzá megfelelően, káros is lehet az egészségünkre.

Legyen az őszi, vagy tavaszi óraátállítás, szinte mindenki érezte már azt a megmagyarázhatatlan furcsaságot magában, amelyet az idő előre, vagy visszatekerése okozott. Fáradtság, levertség, stressz, kialvatlanság, rosszkedvűség, felborult ritmus – ezek a leggyakoribb tünetek, amelyeknek általában elég néhány nap és szép fokozatosan csökkenve eltűnnek. Helyreáll a rend. Igén ám, de mint ahogyan azt a legújabb kutatások bizonyítják, szervezetünknek igenis nehezére esik feldolgozni az óratekergetés okozta „sokkot”.

A nyári és téli időszámítás közötti váltogatás olyan hatásokat vált ki, amelyek alvászavart, illetve felborult bioritmust okozhatnak, és ennek komoly egészségügyi kockázatai vannak. Megnövekszik például a szívinfarktus kialakulásának esélye, de a koncentrációvesztés is komoly károkat okozhat.

Sok mindent nem tudunk tenni a dolog ellen, maximum annyit, hogy odafigyelünk testünk jelzéseire. Például nem hajtjuk túl magunkat, ha ebben az időszakban még nagyobb stresszt és fáradtságot tapasztalunk. A napi ritmus kialakítása ilyenkor igényel némi korrekciót, ami sokszor nem egyszerű, azonban minden csak akarat és szervezés kérdése. Fontos odafigyelni arra, hogy óraátállítás ide, vagy oda, a megszokott és bevált napi alvásmennyiség továbbra is meglegyen.

Fotó:
pixabay.com

Miért vegyük rá magunkat a hideg vizes tusolásra?

A hideg vizes tusolás egyre népszerűbbé válik, mivel számos egészségügyi és mentális előnyt kínál. Bár elsőre talán megterhelőnek tűnhet, a hideg víz jótékony hatásai hosszú távon komoly változásokhoz vezethetnek.

A Shilajit jótékony hatásai és előnyei

A természet rejtett kincsei között a Shilajit az egyik legkülönlegesebb anyag, amelyet évszázadok óta tisztelnek és használnak az ayurvédikus gyógyászatban. Ez a különleges, ásványi anyagokban gazdag gyanta rendkívüli egészségügyi hatásokkal bír. Mi is pontosan a Shilajit és miért tekintik olyan értékes?

A zene hatása az agyműködésre

A zenehallgatás és zenélés jelentős hatással van az emberi agy működésére és szervezetére. A zene nem egyetlen agyközpont által feldolgozott inger, hanem számos területet aktivál és módosít, beleértve a hallókéreg, a szomatoszenzoros rendszer, a frontoparietális hálózat, az agytörzs és más agyi struktúrák működését is. Ez a komplex feldolgozási mechanizmus magyarázhatja a zenei aktivitás általános kognitív és érzelmi előnyeit.

Az izomhúzódás kezelése

Az izomhúzódás terápiája elsősorban tüneti kezelést foglal magában, melynek célja az izom oldása, a fájdalom csillapítása, a duzzanat és gyulladás csökkentése, valamint az izom regenerációjának támogatása. Az alábbiakban összefoglalom a teendőket és a legfontosabb lépéseket.

A masszázs hat a testünkre, lelkünkre

Amikor az én drága masszőröm, Marika kezei közé kerülök, szinte ujjászületek és azt érzem, mintha aludtam volna 10 órát, kipihentem egy hetet, megszépültem és 5 évet visszafiatalodtam. Nem túlzok, ilyen módon hat rám. Be is jelentkeztem hétfőre hozzá.