Menü

Miért vegyük komolyan a náthát?

A náthát általában nem vesszük komolyan, persze szenvedünk a kellemetlen tünetektől, de eszünk ágában sincsen otthon maradni egy kis megfázás miatt, bevetünk néhány panasz enyhítő módszert, aztán végezzük a napi rutint tovább. Pedig több okból is érdemes lehet nem elbagatellizálni a náthát!

A náthának sokféle kellemetlen kísérő tünete lehet, úgy, mint tüsszögés, torokkaparás, fejfájás, köhögés. A tüneteket enyhítheti, ha rendesen kipihenjük magunkat, ha ugyanis náthásan is dolgozunk, csak fokozzuk a kellemetlenségeket, ránk törhet az erőtlenség érzése, és könnyen be is lázasodhatunk.

Ráadásul mivel a náthát vírus okozza, mely cseppfertőzés útján terjed, másokat is könnyen megfertőzhetünk, ezért a munkáltatóknak sem feltétlenül kifizetődő, ha náthásan bemegyünk dolgozni.

A nátha a felső légutak vírusos fertőzése, mely valóban nem egy komoly betegség, és akár házilag is hatékonyan kúrálható, de azért elbagatellizálni sem szabad. Ha nem kezeljük ki rendesen magunktól vagy szakember segítségével, komolyabb szövődményekhez is vezethet. Könnyen okozhat arcüreggyulladást is, ha meghűlés esetén tovább hajtjuk magunkat, ahelyett, hogy pihennénk és kúrálnánk magunkat. Bár ritkább esetben, de egy egyszerű náthás megbetegedésből is alakulhat ki tüdőgyulladás, mely ráadásul változatos tüneteggyüttesei miatt nehezen felismerhető, diagnosztizálható.

A gyerekek illetve idősebbek esetén pedig különösen körültekintően kell kezelni egy egyszerű meghűléses betegséget is, mivel az ő esetükben a szövődmények kialakulása még erősebb kockázati tényező.

Fotó:
pixabay.com

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.