Menü

Megelőzünk, vagy kezelünk?

  • Dátum: 2015.03.03., 08:19

Örök kérdés, hogy a megelőzésre, vagy a kezelésre érdemes nagyobb gondot fordítani a meghűlésnél, megfázásnál. Aki rávágja, hogy az előbbire, az sem biztos, hogy valójában azt teszi. A kérdés pontosabban az, hogy melyik módszer, mire jó.

Az biztos, hogy érdemes minden óvintézkedést megtenni annak érdekében, hogy a különböző betegségek elkerüljenek minket. A nátha, vagy influenza esetében ilyen a gyakori kézmosás, vagy az, hogy óvakodunk a túlzsúfolt helyektől, az érintéstől, vagy szedjük a vitaminokat. Érdekesség, hogy a C-vitamin esetében megállapították azt, hogy a megelőzésben nem segít, viszont a gyógyulásban igen, azaz a közkedvelt módszer inkább már a kezelés kategóriába tartozik. Igaz, sokkal eredményesebben hat, ha már a megbetegedés előtt is szedtük.

A sok folyadékfogyasztás is ajánlott a mindennapokban, ám megelőzésre ez sem túl hatékony, annál inkább jót tesz a betegséggel harcoló szervezetnek

A tea és a méz, illetve ezek kombinációja szintén akkor fejtik ki igazán jótékony hatásukat, ha már ledöntött lábunkról a probléma.

A másik tábort erősíti az alma, a gyümölcs remek összetevőinek hála rendszeres fogyasztással segíthet a megelőzésben. A gyógyulásban kevésbé.

Aztán számos olyan módszer van, amely bizonyítottan hatástalan, viszont nem is árt.

A konklúzió az, hogy tegyünk meg minden tőlünk telhetőt a megelőzés érdekében, de olyan praktikákat ne vessünk be, amelyek a gyógyulásban segítenek. Legalábbis egészen addig, amíg meg nem betegedtünk.

Fotó:
pixabay.com

Miért vegyük rá magunkat a hideg vizes tusolásra?

A hideg vizes tusolás egyre népszerűbbé válik, mivel számos egészségügyi és mentális előnyt kínál. Bár elsőre talán megterhelőnek tűnhet, a hideg víz jótékony hatásai hosszú távon komoly változásokhoz vezethetnek.

A Shilajit jótékony hatásai és előnyei

A természet rejtett kincsei között a Shilajit az egyik legkülönlegesebb anyag, amelyet évszázadok óta tisztelnek és használnak az ayurvédikus gyógyászatban. Ez a különleges, ásványi anyagokban gazdag gyanta rendkívüli egészségügyi hatásokkal bír. Mi is pontosan a Shilajit és miért tekintik olyan értékes?

A zene hatása az agyműködésre

A zenehallgatás és zenélés jelentős hatással van az emberi agy működésére és szervezetére. A zene nem egyetlen agyközpont által feldolgozott inger, hanem számos területet aktivál és módosít, beleértve a hallókéreg, a szomatoszenzoros rendszer, a frontoparietális hálózat, az agytörzs és más agyi struktúrák működését is. Ez a komplex feldolgozási mechanizmus magyarázhatja a zenei aktivitás általános kognitív és érzelmi előnyeit.

Az izomhúzódás kezelése

Az izomhúzódás terápiája elsősorban tüneti kezelést foglal magában, melynek célja az izom oldása, a fájdalom csillapítása, a duzzanat és gyulladás csökkentése, valamint az izom regenerációjának támogatása. Az alábbiakban összefoglalom a teendőket és a legfontosabb lépéseket.

A masszázs hat a testünkre, lelkünkre

Amikor az én drága masszőröm, Marika kezei közé kerülök, szinte ujjászületek és azt érzem, mintha aludtam volna 10 órát, kipihentem egy hetet, megszépültem és 5 évet visszafiatalodtam. Nem túlzok, ilyen módon hat rám. Be is jelentkeztem hétfőre hozzá.