Menü

Ezt próbáld ki! - golf

Gazdagok sportja – vágják rá a legtöbben a golfra, pedig ez nem volt mindig igaz és manapság sem mindig az. A jövőben pedig szeretnék még szélesebb rétegek számára elérhetővé tenni a népszerű mozgásfajtát.

A golf hagyományai óriásiak. A játék eredete egészen a 15. századig vezethető vissza, a helyszín Skócia. Érdekesség, hogy akkoriban és a következő két évszázadban több helyen, Angliában, Skóciában és Amerikában is megtiltották az űzését.

A 18. században elkezdtek megalakulni a hivatalos golfklubok és ezzel párhuzamosan lefektették a játék szabályait. A sportág népszerűsége folyamatosan nőtt, az eszközök pedig fejlődtek. A golf olimpiai sportág lett, már 1900-ban ott volt a programban, négy évvel később is, aztán hosszú időre kikerült az ötkarikás játékok listájáról. A száműzetésnek azonban vége, a 2016-os riói olimpián a golf ismét szerepelhet.

Magyarországra a 20. század legelején jutott el a játék, nem sokkal később megrendezték az első hazai versenyt és a honi „profi” golfozók egyre jobbak lettek. A második világháborút követően a magyar golf voltaképpen megszűnt létezni, csak 1990-es és 2000-es években éledt újjá, pályák nyitásával, viadalok, bajnokságok szervezésével. Nálunk is egyre több fiatal próbálja ki a sportágat.

A játék célja nem bonyolult (minél kevesebb ütéssel kell eljuttatnunk labdánkat a pálya végén található lyukba), a végrehajtása, menete és olykor a szabályai már annál inkább annak tűnhetnek. A speciális mozgássor megtanulása sem egyszerű feladat. A golf a mozgás, a koncentráció és a taktika mellett a szabad levegőn tartózkodás szempontjából is igen hasznos időtöltés.

A golf sokáig a tehetősek sportja volt, manapság azonban a pályák számának emelkedésével elérhető közelségbe került a kisebb pénztárcájúak számára is.

Fotó:
pixabay.com

Hogyan és milyen első autót válasszunk?

Sokak életében adódik, hogy életük első autóját kell megvenniük. Lehet ez hobbiból, munka vagy éppen napi ingázás miatt. Izgalmas, ugyanakkor kihívást jelentő döntés, amely viszonylag hosszú időre is szólhat. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan választhatunk magunknak jó első járművet.

Téli depresszió és a fényhiány

A télen jelentkező depressziós panaszok hasonlóak az év más részében kialakulókhoz. A depresszió legfőbb tünetei többek közt: alvászavar, fáradékonyság, a mozgás, beszéd, gondolkodás lassulása, feledékenység, szorongás, szomorú, nyomott hangulat, közömbösség. Mit tehetünk a téli depresszió ellen?

Karácsonyi aromaterápia

Karácsony idején, de tulajdonképpen a téli időszakban ünneptől függetlenül is van néhány illat, aroma melyekkel egészen kellemes és meghitt ünnepi hangulatot tudunk varázsolni.

Elment a hangod? – Így kezeld

Biztosan sokan ismerik az érzést, amikor elmegy a hangjuk, de azért nem kell megijedni, pár nap alatt rendeződik, viszont érdemes pár praktikát kipróbálni, hogy segítsük a gyógyulást.

Idén is lesz Mikulásgyár!

November 29. és december 21. között megrendezik ismét programjaikat a Mikulásgyár dolgozói, szervezői, hogy segítsenek a rászoruló gyerekeken!