Menü

Fogyókúra helyett életmódváltás – nem lehet eleget hangsúlyozni

Az év ezen időszakában élik virágkorukat a fogyókúrák, a legtöbb újévi fogadalomnak ugyanis része az egészségesebb táplálkozás, jobb alak. Arra viszont figyeljünk oda, hogy ne higgyünk a csoda-módszereknek: káposztaleves kúrával esetleg tisztító hatást, de nem tartós fogyást lehet elérni, a különleges fogyasztó shake-k csak vacsorára ajánlottak, nem egész napos étkezést helyettesítenek, és a hasrezegtető készülékektől sem leszünk izmosabbak.

Soha jobban nem megy az egyszerű fogyást hirdető készítmények és eszközök piaca, mint újév idején. A tavaly évközben felszedett, és az ünnepek idején még jobban felhalmozott zsírpárnáktól szeretnének sokan szabadulni. Ez viszont kitartó munkával és odafigyeléssel érhető csak el tartósan, így sokan inkább próbálnak hinni valamilyen könnyű, de eszméletlen eredményt hirdető dologban. Pedig hosszú távon ezek akár károsak is lehetnek az egészségünknek.

Ha például hirtelen kalória- és szénhidrátszegény életmódra váltunk, és nem figyelünk oda arra, hogy a szervezetünknek igenis szüksége van meghatározott mennyiségű szénhidrátra is, akkor kiéheztetjük a szervezetünket, ami pedig egy idő után akkor is megállíthatja a fogyást, ha jóval diétásabban étkezünk, mint korábban. Nem hoznak önmagukban eredményt a fogyást ígérő tabletták és ételek sem, csak megfelelő életmódba illesztve tudnak kiegészítésként hozzájárulni az anyagcsere gyorsításához, valamint a fogyáshoz.

Amennyiben tartós, és hosszú távú eredményt szeretnénk, nem pedig pár hónap múlva visszahízni, valamint tönkretenni az emésztőrendszerünket, akkor fogyókúrák helyett az életmódváltásra törekedjünk, lemondások helyett pedig a megoldásokra! De hogy mit is jelent az életmódváltás? Azt, hogy étkezési (és mozgási) szokásainkat hosszú távon változtatjuk meg azon nézőpont helyett, hogy a fogyókúra után újra visszatérhetünk az eredetileg fogyasztott ételekhez. Minden ételt el lehet készíteni egészségesebben és diétásan, keressük meg inkább ezeket a módszereket a csodavárás helyett. 

Fotó:
pixabay.com

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!

Hagyományos húsvét a modern világban

Mindenkinek kellemes húsvétolást kívánunk, családdal és barátokkal eltöltött programokat, élményeke, finom falatokat és jó időt a szabadtéri élményekhez! A húsvéti ünnep a megújulás és a hagyomány ünnepe.