Menü

Melegre hideg – ez ám az immunerősítés!

  • Dátum: 2014.12.10., 14:13

Emberi dolog, hogy télen a meleg, vagy a forró vizet részesítjük előnyben, ugyanakkor érdemes áttekinteni azt, hogy milyen pozitív hatásai lehetnek egy hideg, vagy váltott hőmérsékletű zuhanyzásnak.

A legtöbben nem igazán kedvelik a hideget, pláne nem a fürdőszobában. Beleborzongunk abba, ha a kinti mínuszok után még a zuhanyfülkében is hideg, pontosabban hideg víz éri testünket. Pedig, ha áttekintjük mindazt, amit a hideg, vagy váltott hőmérsékletű fürdőzésről mondanak, lehet, hogy gyorsan meggondoljuk magunkat.

A dolog egyáltalán nem új keletű, hiszen az immunerősítő szaunázás egyik formája is a meleg és a hideg váltakozásának szervezetre gyakorolt pozitív hatásán alapszik. A jelenséget plusz véderőnek tekintik a betegségek elleni harcban, a megelőzés fontos eszközének tartják.

Mi történik akkor, ha meleg után hideg fokozatra állítjuk a vízcsapot? A vérkeringésünk felgyorsul, a szervezet egy magasabb fokozatba kapcsol, amely sokak szerint nemcsak fizikailag energetizál, hanem mentálisan is ad egy pozitív löketet.

Szervezetünkben egy sor olyan folyamat megy végbe, amely rövid és hosszútávon is jótékony. Például gyorsul az anyagcsere, több oxigént veszünk fel, és szívünk erőteljesebben kezd dolgozni.

Persze nem ajánlott mindenkinek az ilyen típusú zuhanyzás, ahogyan a szaunázás sem, de aki megteheti, annak érdemes rendszeresen művelnie, mert az említett hatások hosszútávon sokkal jobban érvényesülnek.

Fotó:
pixabay.com

Miért vegyük rá magunkat a hideg vizes tusolásra?

A hideg vizes tusolás egyre népszerűbbé válik, mivel számos egészségügyi és mentális előnyt kínál. Bár elsőre talán megterhelőnek tűnhet, a hideg víz jótékony hatásai hosszú távon komoly változásokhoz vezethetnek.

A Shilajit jótékony hatásai és előnyei

A természet rejtett kincsei között a Shilajit az egyik legkülönlegesebb anyag, amelyet évszázadok óta tisztelnek és használnak az ayurvédikus gyógyászatban. Ez a különleges, ásványi anyagokban gazdag gyanta rendkívüli egészségügyi hatásokkal bír. Mi is pontosan a Shilajit és miért tekintik olyan értékes?

A zene hatása az agyműködésre

A zenehallgatás és zenélés jelentős hatással van az emberi agy működésére és szervezetére. A zene nem egyetlen agyközpont által feldolgozott inger, hanem számos területet aktivál és módosít, beleértve a hallókéreg, a szomatoszenzoros rendszer, a frontoparietális hálózat, az agytörzs és más agyi struktúrák működését is. Ez a komplex feldolgozási mechanizmus magyarázhatja a zenei aktivitás általános kognitív és érzelmi előnyeit.

Az izomhúzódás kezelése

Az izomhúzódás terápiája elsősorban tüneti kezelést foglal magában, melynek célja az izom oldása, a fájdalom csillapítása, a duzzanat és gyulladás csökkentése, valamint az izom regenerációjának támogatása. Az alábbiakban összefoglalom a teendőket és a legfontosabb lépéseket.

A masszázs hat a testünkre, lelkünkre

Amikor az én drága masszőröm, Marika kezei közé kerülök, szinte ujjászületek és azt érzem, mintha aludtam volna 10 órát, kipihentem egy hetet, megszépültem és 5 évet visszafiatalodtam. Nem túlzok, ilyen módon hat rám. Be is jelentkeztem hétfőre hozzá.