Hogy lehetünk hatékonyak a köszvénnyel szemben?
A köszvény fájdalmas betegség, de nem csak emiatt kellemetlen. Ha nem figyelünk oda, nem tudjuk, mi okozza a tünetek súlyosbodását.
Ellenben, ha odafigyelnünk táplálkozásunkra, megakadályozhatjuk a fájdalmas és káros rohamokat.
A köszvény egy ízületi betegség, amelyet a szervezetünkben felhalmozódó húgysav okoz. A felgyülemlett húgysav kicsapódik az ízületeknél, amely komoly fájdalmakat tud okozni. A helyzet bonyolultságát az okozza, hogy húgysavszintet több minden is megemelheti.
A köszvény közhelyszótárában az szerepel, hogy nem szabad húst enni, ami elég felszínes ismeret. A betegséget kicsit részletesebben ismerők megemlítik a belsőségeket is, de ez még mindig nem elegendő információ ahhoz, hogy jó eséllyel elkerüljük a fájdalmas és káros rohamokat.
A húgysav felhalmozódásának fő oka a purin, amelyet minden fehérjetartalmú ételben megtalálunk. A legkockázatosabb ételek közé tartoznak a belsőségek, például a máj, de a spenót és bizonyos halak, illetve más tengeri étkek is károsak a köszvényes embernek. Az alkohol szintén hozzájárulhat a betegség elmélyüléséhez, nemcsak a tüneteket erősítheti, hanem a vízelvonás miatt elő is idézhetik azokat a húgysavszint megnövelése útján. A cukros italok fogyasztása szintén nem ajánlott.
A köszvényes rohamokat gyógyszerek és más gyógykészítmények is előidézhetik, ezekkel kapcsolatban érdemes szakorvoshoz fordulni tanácsért.
A purintartalmú ételek bevitelének csökkentésével és az alkoholfogyasztás minimalizálásával, valamint a rendszeres testmozgással, mellette elegendő folyadékbevitellel sokat tehetünk azért, hogy húgysav szintünk normális érték alatt maradjon.
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.