Szemünkre mehet a sok munka
- Dátum: 2014.09.30., 18:26
A látás az egyik legveszélyeztetettebb terület, ha arról van szó, hogy a túl sok munka az egészségünk rovására megy. Sokan ülnek napi nyolc-tíz órát a monitor előtt, ami bizony káros lehet. A bajt ugyanakkor meg lehet előzni.
A túl sok munkára sokszor nincs orvosság, hiszen van olyan, hogy az ember nem teheti meg, hogy ne végezze el az adott feladatot. Ugyanakkor számos olyan eset is van, amikor képtelenek vagyunk saját magunkat leszabályozni, pedig megtehetnénk. Ez egyébként elég gyakori.
Így, vagy úgy, tudatos hozzáállással sokat tehetünk egészségünkért, akkor is, ha a kelleténél többet dolgozunk.
A számítógépekkel dolgozók legkényesebb pontja a gerinc mellett a szem. Ha sok a munka, egyáltalán nem mindegy milyen monitort használunk, hogyan ülünk és mennyit pihenünk.
A modern eszközök képernyői ugyan sokkal jobbak, mint a régi számítógép-monitorok, ezzel együtt komoly terhelést jelentenek a szemnek. A szem izmai sokkal nagyobb hatásnak vannak kitéve, mint normál esetben, hiszen szinte állandóan fókuszálnunk kell. Ehhez hozzájön az is, hogy monitor előtt kevesebbet pislogunk. Szemünk elfárad, ami szemszárazsághoz, égő érzéshez, könnyezéshez, homályos látáshoz vezethet. Hosszú távon ezekből komoly problémáink lehetnek.
Érdemes beállítani a kellő távolságot, ez körülbelül 50-70 centiméter a monitortól, amely egy kicsi lehet lejjebb, mint a szemünk. Ha tehetjük, ne olvassunk papírról is egyszerre, mert az még több fókuszálási munkát jelent szemünknek. A fényerőt és a kontrasztot érdemes szakemberrel beállíttatni, ahogyan a betűméretet is, ezekben egyébként szemész is tud segíteni.
Apropó szemész, évi egyszeri ellenőrzés mindenképpen javasolt. Ahogyan az is, hogy azoknak akik sokat ülnek a gép előtt, lehetőleg óránként/kétóránként tartsanak egy kis pihenőt.
Fotó:
pixabay.com
A metilalkohol a bőrön keresztül is veszélyes

A metil-alkohol (metanol) mérgezés súlyos egészségkárosodást okozhat, akár halált is eredményezhet, ezért fontos ismerni a vele kapcsolatos alapvető tudnivalókat és elsősegélynyújtási teendőket.
Miért vegyük rá magunkat a hideg vizes tusolásra?

A hideg vizes tusolás egyre népszerűbbé válik, mivel számos egészségügyi és mentális előnyt kínál. Bár elsőre talán megterhelőnek tűnhet, a hideg víz jótékony hatásai hosszú távon komoly változásokhoz vezethetnek.
A Shilajit jótékony hatásai és előnyei

A természet rejtett kincsei között a Shilajit az egyik legkülönlegesebb anyag, amelyet évszázadok óta tisztelnek és használnak az ayurvédikus gyógyászatban. Ez a különleges, ásványi anyagokban gazdag gyanta rendkívüli egészségügyi hatásokkal bír. Mi is pontosan a Shilajit és miért tekintik olyan értékes?
A zene hatása az agyműködésre

A zenehallgatás és zenélés jelentős hatással van az emberi agy működésére és szervezetére. A zene nem egyetlen agyközpont által feldolgozott inger, hanem számos területet aktivál és módosít, beleértve a hallókéreg, a szomatoszenzoros rendszer, a frontoparietális hálózat, az agytörzs és más agyi struktúrák működését is. Ez a komplex feldolgozási mechanizmus magyarázhatja a zenei aktivitás általános kognitív és érzelmi előnyeit.
Az izomhúzódás kezelése

Az izomhúzódás terápiája elsősorban tüneti kezelést foglal magában, melynek célja az izom oldása, a fájdalom csillapítása, a duzzanat és gyulladás csökkentése, valamint az izom regenerációjának támogatása. Az alábbiakban összefoglalom a teendőket és a legfontosabb lépéseket.