Menü

Mit tehetünk ősszel az egészségünkért?

A válasz egyszerű: nagyon is sokat. Az őszi hónapok mind a szabadidőben, mind a táplálkozás terén remek lehetőséget biztosítanak a hideg évszak előtti feltöltődésre.

Ha már nyáron nem volt lehetőségünk - legalábbis az év legmelegebb évszaka idén nem kényeztetett túl sok jóval - a feltöltődésre, pótoljuk azt most.

Ha süt a nap, mindenképpen érdemes kimozdulni, főként mert már nem sokáig lesz rá alkalmunk. Télen már biztosan több időt töltünk otthon, mint az őszi hónapokban, ráadásul általában a táplálkozási magatartásunk is megváltozik. Ez persze nemcsak rajtunk múlik, novembertől egészen jövő év végéig egész egyszerűen már nem jutunk hozzá annyi értékes, vitamindús tápanyaghoz, mint most. Ezért érdemes kicsit jobban koncentrálni az őszi feltöltődésre.

Lehet, hogy úgy találjuk, túl hűvös van, de ilyenkor elég csak belegondolni, milyen lesz a mínuszokba és máris megjön a kedvünk egy kis sétára, túrára, vagy futásra.

Az immunrendszerünknek ezzel mindenképpen jót teszünk, ahogyan azzal is, ha sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztunk. Ami most még megtalálható a boltok polcain és a piacon, az hamarosan eltűnik, vagy jóval gyengébb minőségű társa váltja.

Télen minden bizonnyal nehezebb, kevésbé egészséges ételeket juttatunk majd a szervezetünkbe, különösen ünnepek környékén, ezért a helyes táplálkozás az év ezen időszakában különösen fontos.

Fotó:
pixabay.com

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?