Menü

Kinect – mozgásélmény kütyümániásoknak

Ki ne hallott volna már a Playstation-ről? Millió amerikai filmben láthatjuk, ahogy gyerek és felnőtt ül kontrollerrel a kezében a kanapén, és játszik, nyomkodja a gombokat, miközben száguldozik a virtuális világban. Hasonló eszközök a Nintendo és az Xbox is.

Nagy forradalom volt, amikor előbbi piacra dobta a kis kézbe fogható irányítót, a Wii révén például teniszezni lehetett saját kézzel. Ehhez képest még nagyobb áttörést jelentett az Xbox Kinect: a Microsoft által készített konzol segítségével teljes testtel játszhatunk, nem kell hozzá egyéb eszköz. Ezzel bárki beléphet a „virtuális valóságba”: sport- és kalandjátékok sora, amelyeket a saját testünkkel játszhatunk. Mindez forradalmat jelentett a fotelben való játékhoz képest, főleg, hogy a Kinect nem is akármilyen testmozgást biztosít: némely játék rendesen felér egy edzéssel, de vásárolhatunk direkt edzőprogramokat is.

Az Xbox Kinect, talán a borsos ára miatt még mindig nem igazán elterjedt, pedig az Xbox360 után hamarosan a boltok polcaira kerül az új generációs eszköz, az Xbox One. Pontosabban a megjelenés dátuma szeptember 5. – valószínűleg nem véletlenül: észrevehetően a karácsonyi piacot célozzák meg vele. Igen, ismét egy újabb „kütyü”, mondhatjuk rá. De ez azért mégiscsak jobb, mert a Kinect-es játékok mozgásra sarkallnak, és ezt nem sok eszköz mondhatja el magáról. A mai számítógépes világban nem egyszerű a gyerekeket (és a felnőtteket) a mozgásra bírni, a képernyő bárkit hajlamos a székéhez szögezni. Ehhez képest mindenképpen előnyben van a Kinect azoknál, akik számára fontos a sport. Aki már próbálta az Xbox 360 Kinect-et, az megismerhette az előnyeit.

Próbálhatott kalandjátékot, ahol a vízesésen száguldó matracon kell ugrálni, van akadálypálya, ami még a jó állóképességű embert is rendesen igénybe veszi, mert guggolással, oldalirányú mozgással és ugrással juthat előre. A sportjátékokban kipróbálható az akadályfutás, távolugrás, box, tenisz, foci és amerikai foci, röplabda, bowling, ping-pong, és még sok más. Játék ide, vagy oda, az izzadás garantált! Aki pedig kedvet kapott az ilyen formájú mozgásra, az az edzéseit is folytathatja a Kinect segítségével: szuper edzőprogramok léteznek, amelyek bescannelik a teljes testet, és figyelik a mozgását edzés közben. „Elég magasra emelte a lábát? Jól tartja a karját? Ha nem guggolt le eléggé, akkor jöhet még egy kör!” Levezetésként pedig egy kis zumba, vagy tánc. A Kinect tehát többet nyújt az otthoni tornázáshoz is: ha DVD-re tornázik, akkor a hátránya a valós órákkal szemben, hogy senki sem figyel a helyes testtartásra, a gyakorlatok korrigálására.

Kinek ajánljuk a Kinect-et? A fentiek értelmében a gyerekeknek mindenképpen. Annyi modern technikai eszközzel vannak körülvéve, hogy nehezen elkerülhető, hogy ne találkozzanak valamelyikkel, ne vágyjanak valamelyikre. Akkor már inkább olyan legyen, ami mozgásra bírja őket. Felnőtteknek is kiváló szórakozás, ugyanis nemcsak az egyéni mozgásra, hanem a csapatjátékra is alkalmas. Barátokkal töltött estén is kiváló szórakozás. Az Xbox Live előfizetés révén pedig akár a világ másik felében élő családtagjaival, vagy barátaival is játszhat. Azoknak is kiváló eszköz lehet az Xbox Kinect, akik edzeni szeretnének, de nincs idejük, vagy kedvük fittness termekbe, aerobic órákra járni. A DVD-re való tornázás helyett egyénre szabottabb és pontosabb otthoni edzéseket valósíthat meg.

Mozgásra fel, a kütyü ehhez partner!

Fotó:
pixbay.com

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.

Miért fontos a csapatépítés?

A helyi rádióban valamelyik nap a csapat építő tréningek fontossága, haszna volt a téma, így már akkor megfogalmazódott bennem, hogy erről a témáról érdemes írni. Mi a csapatépítés lényege, hogy zajlik, miért van rá szükség és kiknek ajánlott, ezekről szól mai cikkünk.