Menü

Hátunk bánhatja

A legtöbb embert élete során érinti a derék és hátfájás küszködős problémája, pedig némi életmódváltozással sok kellemetlen pillanat elkerülhető lenne. A modern számítástechnikai eszközök veszélyesek.

A derék, a hát és a nyak tipikusan olyan pontjai testünknek, amelyeknek könnyen árthatunk, hiszen ezekre a területekre amúgy is nagy teher hárul.

A fájások tipikus okozója lehet a rossz járás, amit okozhat egy alkalmatlan lábbeli is. A megfelelő egyensúly felborulásában szerepe lehet a túlsúlynak, illetve annak is, ha nem elég erősek a hastáji és a hátizmaink, de a mell és a farizmok állapota is fontos.

Érdekesség, hogy a dohányzókat fokozottan érintheti a probléma, a füstölés miatt a porckorongok kevesebb vérhez jutnak és az erek rugalmassága is csökken. Utóbbi az izomzat nem megfelelő működése miatt is rossz.

Az egyik legnagyobb probléma a helytelen testtartás ülés közben. Nagyon sokan végeznek ülőmunkát és egyre többen töltenek a számítógép előtt sok-sok órát egy nap. Közülük rengetegen használnak nem megfelelő széket, ugyanakkor a laptop, a tablet és a mobiltelefon is káros lehet. Ezeket az eszközöket ugyanis nagyon sokan úgy használják (ülve, fekve, vagy más helyzetben), hogy nyakuk, derekuk és gerincük rossz tartásban van. Mivel ráadásul ilyen helyzetekben rendszerint sok időt töltenek, komoly kockázata alakul ki a kellemetlen derék és hátfájásnak, gerincproblémáknak.

Fotó:
pixabay.com

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.

Ellenőrizzük rendszeresen a vércukorszintünket!

Sokak életét keseríti meg a cukorbetegség, ami köztudottan az egyik leggyakoribb népegészségügyi probléma Magyarországon. A cukorbetegséget megelőzi az inzulinrezisztencia, mely sokszor tünetmentesen jelentkezik. Mit jelent a magas vércukorszint és az alacsony vércukorszint és miért ajánlott mérni. Erről szól mai cikkünk.

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.

Amit a hosszú COVID jelenségről tudni érdemes

A COVID-19 világjárvány óta több millió ember fertőződött meg a hivatalos nevén SARS-CoV-2 vírussal. Míg sokan felépülnek a fertőzésből néhány héten belül, egyeseknél hosszabb távú tünetek jelentkeznek, amelyeket összefoglaló néven long COVID-nak nevezünk. Ebben a cikkben ezen jelenségről, annak tüneteiről, hatásairól és kezelési lehetőségeiről tudhatunk meg többet.