Lánybúcsú és babaváró party – a csajok megadják a módját!
- Dátum: 2014.07.22., 13:14
- anyaság, babaváró buli, buli, esemény, felkészülés, gyerekvállalás, készülődés, lánybúcsú, legénybúcsú, party, szülés, tejfakasztó, tudatosság, ünnep, várakozás
Férfiszemmel nehezen érthető, miért kell „ennyire túlbonyolítaniuk” a nőknek a dolgokat, és így van ez a bulizással is. Órákig tartó ruhaválogatás és sminkelés? A legtöbb pasi negyed óra alatt elkészül, és ebben benne van a tusolás is. Ha lehet, még nagyobb különbség van abban, ahogy a házasság előtti utolsó party-t tervezik a nők és a férfiak. A legénybúcsú szervezése leginkább az időpont egyeztetéséből, és a piák megvásárlásából áll. Ezzel szemben a csajok? Hetekig tartó készülődés, szervezkedés, dekoráció, ötletek, játékok, étterem, vagy sütés-főzés… Férfiak számára felfoghatatlanul hosszú a lista, és feleslegesen bonyolult is.
De bizony ez kell a női léleknek! Ez már csak abból is látszik, hogy a hölgyek kitaláltak egy újabb alkalmat a lánybúcsúhoz hasonlóan aprólékosan szervezett party megrendezésére. Igaz, ez már nem a szórakozóhelyeken becsiccsentve ér véget, és néha még férfiak is részt vehetnek rajta (más kérdés, hogy akarnak-e…), ez pedig a babaváró buli. Tesztek a leendő anyuka (és apuka) felkészültségére vonatkozóan, rejtvények, játékok, pelenkázási gyakorlatok, ajándékok és torta… Az alapfeltevés tehát hasonlít a lánybúcsúkhoz, csak itt már a következő lépcső, a babavárás az apropó. Még inkább „kapóra jön” olyan esetekben, amikor a pár esküvő nélkül vállal gyermeket (ami manapság már egyre gyakoribb), és emiatt nincs is lánybúcsú. Van tehát helyette kismama-party! Igaz, kellett valami a nőknek is, ami a gyermekvállaláshoz kapcsolódik, hiszen a férfiak rendszeresen tejfakasztó bulival ünnepelnek a gyerek születése után. Az anyukának nincs lehetősége és energiája, valamint kedve a bébi születése után ünnepelni, így hát megteszi előtte, még a felkészülés jegyében.
De vajon van ennek értelme? Mindez csak a modern jóléti társadalom időtöltése? Nem egészen. A különböző eseményekhez kapcsolódó ünnepeknek, rituáléknak ősi hagyománya van. Mindez segít abban, hogy az ember tudatosan élje meg helyzetét, felkészüljön a rá váró feladatokra és változásokra. Még ha vicces, vagy ünnepi formába is csomagoljuk ezeket, komoly jelentőségük van. Emiatt alakultak ki azok a szokások, hogy a pár eljegyzését, házasságkötését megünnepeljék, a keresztelő után sem csak hazatértek a templomból, hanem ünnepi lakomát ültek, és ugyanígy zajlott a temetéseken is, ami az elengedés és búcsú egyik fontos momentuma.
Kicsit közelebb kerül általuk a valóság, még akkor is, ha ez a lánybúcsú, vagy babaváró buli játékos formában kerül megrendezésre. Úgy tűnik, hogy a nőknek nagyobb igényük van arra, hogy ezek az események ne ugyanolyanok legyenek, mint a többi buli, hanem emlékeztessenek annak apropójára is.
Fotó:
pixabay.com
Te ezeket szoktad takarítani?

Rendben tartjuk a környezetünket, hiszen kellemesebb, egészségesebb a tisztaság, de nem mindegy, hogy odafigyelünk e ezekre a helyekre, dolgokra.
A masszázs hat a testünkre, lelkünkre

Amikor az én drága masszőröm, Marika kezei közé kerülök, szinte ujjászületek és azt érzem, mintha aludtam volna 10 órát, kipihentem egy hetet, megszépültem és 5 évet visszafiatalodtam. Nem túlzok, ilyen módon hat rám. Be is jelentkeztem hétfőre hozzá.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.