Menü

A védekezés praktikus módja a hüvelygyűrű

Nehéz megtalálni a legjobb védekezési módot a nem kívánt terhesség megelőzésére. Manapság már sokféle lehetőség áll rendelkezésre, természetesen mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai. Cikkünkben most a hüvelygyűrűt mutatjuk be, őszintén vallva a pozitív és negatív tulajdonságairól is.

Elsősorban azoknak ajánlják a használatát, akik a kényelmes fogamzásgátlás mellett voksolnak, és nem akarnak minden nap foglalkozni a gyógyszer bevételével, vagy minden szexuális együttlét alkalmával az óvszer használatával. A hüvelygyűrűt első alkalommal a menstruáció első napján kell felhelyezni, majd a ciklusnak megfelelően 21 nap múlva levenni. Ekkor jelentkezik a „mesterséges” menzesz, majd 7 nap múlva kell újra felhelyezni a hüvelygyűrűt. Ez azt jelenti, hogy a havi vérzésen kívüli 3 hétben egyáltalán nem kell vele foglalkozni, ráadásul a menstruáció időpontja is módosítható vele. (Pl. nem feltétlenül jelentkező kisebb pecsételő vérzést leszámítva kimaradhat a menzesz, ha a 21 nap elteltével kivesszük a hüvelygyűrűt, majd azonnal egy újat helyezünk fel.) Természetesen ezzel nem szabad „visszaélni”, mert ha túl gyakran alkalmazzuk, akkor rendesen összezavarhatjuk vele a szervezetünket. A hüvelygyűrű is hormonális fogamzásgátlást jelent, úgynevezett többkomponensű eszköz, viszont a tablettához hasonlítva előnye, hogy nem terheli a májat. Ezért májbeteg nőknek is ajánlják a használatát.

Néhányan a hátrányára írják, hogy érezni lehet a szexuális együttlét közben, de legtöbben azt állítják, hogy ez nem zavaró. Akinek mégis bosszantó lenne, az az együttlét idejére kiveheti a hüvelygyűrűt, a lényeg, hogy 3 óránál ne legyen hosszabb ez az időtartam, mert akkor már kiegészítő fogamzásgátlást kell használni ideiglenesen. Fontos, hogy felelősen alkalmazzuk: rendszeres nőgyógyászati és egyéb orvosi vizsgálatok mellett! Az arra érzékenyek esetén ugyanúgy trombózisveszélyt jelenthet, ugyanúgy, mint a fogamzásgátló tabletta szedése. Szintén ahhoz hasonlóan libidó-csökkenést válthat ki a nőknél, vagy egyéb mellékhatásokat tapasztalhatnak.

Ajánlott olyan nőknek, akik még nem szültek, ez mindenképpen előnye lehet a spirállal szemben, amit már szülésen átesett hölgyeknek javasolnak. Szokták úgy emlegetni, hogy „feledékeny nőknek” javasolt a használata amiatt, hogy nem igényel minden napos gondoskodást. Ez azonban így nem igaz, havonta kétszer foglalkozni kell vele, és aki tényleg feledékeny, az állítsa be a telefonján az emlékeztetőt, az alkalmazás értesítőt, vagy vésse jól a naptárába, hogy mikor kell felhelyezni és levenni a hüvelygyűrűt. Onnantól pedig szabad a szerelem! Azt azért ne feledjük, hogy nem véd a szexuális úton terjedő betegségekkel szemben. 

Fotó:
pixabay.com

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.