Menü

Nem csak nálunk szól bele az időjárás a nyaralásba

Jónéhányan bosszankodnak az idén: a tavalyi kánikulához, és rengeteg napsütéshez képest idén sokkal változékonyabb az időjárás. Sokan jártak úgy, ha csak néhány nap szabadságra volt lehetőségük, hogy nem igazán tudtak strandolni, vagy kirándulni. Idén mintha több lenne a felhő, és a csapadék. Bizony vannak ilyen nyarak. Ne lepődjünk meg: nemcsak nálunk.

Emlékszik még, amikor augusztus 20-án épp a legnagyobb ünneplés közepette csapott le a vihar 2006-ban Budapesten? Idén az amerikaiak is hasonlóan jártak: éppen a legnagyobb ünnepükön, a július 4-ei Függetlenség Napján tombolt leginkább az Arthur névre keresztelt hurrikán a keleti parton. Ők felkészültebbek voltak: a hírek már előre jelezték a vihar várható útját, sok rendezvényt lemondtak, másik időpontra tettek át, és nem utolsósorban: megtették a szükséges óvintézkedéseket. Persze nekik már nagyobb a gyakorlatuk, Arthurra is a hurrikánszezon első fellépőjeként tekintenek.

Nem volt véletlen az óvatoskodás: tavalyelőtt a Sandy elnevezésű hurrikán hasonló erősségű volt (ez más területeket érintett), és hatalmas anyagi károkat hagyott hátra, valamint több, mint 60 ember halt meg. Így most Arthur érkezése előtt a leginkább érintett Outer Banks egy részét evakuálták, bizonyos területeken kötelező, máshol pedig önkéntes módon. Csakhogy az észak-karolinai zátonysor az egyik legkedveltebb amerikai nyaralóhely a hosszú, homokos partjaival, hangulatos kis településeivel, világítótornyokkal. Hozzánk hasonlóan ott is tombol a főszezon, csakhogy az időjárás erősen beleszólt a nyaralásba.

És hogy mit hagyott hátra Arthur? Megrongált hidakat és utakat, jelentős áramkimaradásokat, beázott épületeket, elárasztott utcákat. Egyedül a szörfösök örültek: a figyelmeztetések ellenére a boldogan várták a hatalmas hullámokat. A vihar viszonylag hamar elvonult, miután sok helyütt végigsöpört épp az ünnepségek idején, azonban még hosszabb ideig tiltott volt a fürdőzés. Igen, éppen akkor, amikor egyébként a legkellemesebb a hőmérséklet az Atlanti-Óceán mellett.

Mi tehát ne panaszkodjunk, ha nem éppen olyan az időjárás a nyaralásunk idején, mint amit terveztünk. Legalább behúzódhatunk a házba társasjátékozni, vagy kitalálhatunk valamilyen alternatív programot, ahelyett, hogy árvíz, kitelepítés, vagy akár 130 km/h-s szél parancsolna minket haza. Érdemes előre felkészülni, ha elutazunk valahová: nézzük meg, milyen időjárás várható, és milyen esőprogramokat találhatunk ki? Így talán kevésbé lesz bosszantó, ha nemcsak szikrázó napsütés kíséri a szabadság idejét. 

Fotó:
pixabay.com

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.

A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.

Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?