Menü

Mi a boldogság titka?

  • Dátum: 2014.06.22., 21:39

A pénz! - vágják rá nagyon sokan azonnal, míg mások épp ellenkező állásponton vannak, szerintük az anyagi javaknak egyáltalán nincs szerepük az emberi boldogságban.

A pénz nem boldogít, vagy igen? - ez már örök kérdés marad amíg világ, a világ és az is biztos, hogy sokan mindig is vitatkozni fognak rajta. Ugyanakkor a pszichológia egyre több érdekes dolgot tud meg a témában, a kutatások folyamatosan közelebb és közelebb visznek minket a boldogság megértéséhez.

A szóban forgó kérdést szokták úgy leegyszerűsíteni, hogy a pénz önmagában nem boldogít, viszont jó eszköz arra, hogy az ember elérje a számára ideális álláspontot. Ezt többé-kevésbé mindenki elfogadja, ahogyan azt is, hogy aki nem tud bánni a pénzzel, annak hatalmas vagyonok sem fogják jobbá tenni az életét.

Egy friss kutatás szerint az ember jólléte nagyban függ attól, hogy mennyire megbecsült, azaz mennyien szeretik, milyen szerepet tölt be a közösségben. Akit sokan tisztelnek és őszintén teszik azt, adnak a szavára, az érzéseire, az többnyire boldog. Ezt az állapotot bebiztosítják a folyamatos pozitív impulzusok, megerősítések, és ha rosszra fordulnak a dolgok, az mindjárt jelentkezik „boldogságmutatónkon”.

Nagyon úgy tűnik tehát, hogy a tisztelet, a megbecsülés és a kiegyensúlyozottság alappillére az emberi boldogságnak, míg a pénz nem tartozik e kategóriába. Azaz utóbbi hiányában simán lehe valaki boldog, míg ha az előbbiek nincsenek meg, szinte lehetetlen a dolog.

Fotó:
pixabay.com

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.

A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.