Megelőzni az elhízást
A has az egyik kényes pontja a fogyókúrázni vágyóknak. Az erre a testrészre felrakódott zsírt nem könnyű ledolgozni, így sokkal inkább érdemes megelőzni a felhalmozódást.
Egészséges táplálkozás, rendszeres mozgás, futás, kirándulás, séta – mind, mind fontos tényező abban, hogy alakunk olyan legyen, amilyet szeretnénk, ám ha fogyni akarunk (ha fogynunk kell), ahhoz komoly fegyelem és akarat szükséges. Az elhízással küszködők jelentős részének a hasával (is) van gondja, s ez a testrész jellemzően olyan, amelyről nehéz ledolgozni a felesleget. Ezért lássuk, hogy mivel tudjuk megakadályozni a zsírlerakódást!
Az elhízás elleni védekezési eszközök egyik része a táplálkozással, a másik az életmóddal van összefüggésben. Előbbivel kapcsolatban nagyon fontos a mennyiségre, az adagokra való odafigyelés. Furán hangzik, de ezen egy kisebb méretű tányér rendszeresítése is segíthet, hiszen a legtöbb ember annyit eszik, amennyit mer/szed magának. A szénsavas üdítők és a magas zsírtartalmú ételek a tilos kategóriába tartoznak azok számára, akik hajlamosak az elhízásra, persze senkinek sem ajánlott a rendszeres fogyasztásuk. Oda kell figyelni a megfelelő fehérjebevitelre is.
Az elhízás egyik meghatározó oka lehet a rendszertelen életmód, például a nem elegendő mennyiségű alvás, és az étkezések összevisszasága. Alvásból minimum hét óra kell, ami pedig az étkezéseket illeti, a többször kevesebbet elv él, valamint a késő esti, lefekvés előtti nassolás elfelejtése is kulcs lehet.
Ha betartjuk az alapvető szabályokat, emellett még esetleg sportolunk is, később talán nem kell szenvednünk a felesleges zsírpárnák izzadtságos leadási kísérletével. Azzal az újból és újból visszatérő problémával, hogy nem érezzük jól magunkat a bőrünkben.
Fotó:
pixabay.com
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.
Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?