Menü

Szemünk is védelemre szorul

A tudatos emberek jelentős része ma már gondol bőre egészségére, és védelmére a káros mennyiségű napsugárzással szemben. Na de mi a helyzet a szemünkkel?

Felmérések szerint a szemünket messze nem védjük annyira, mint a bőrünket, pedig az ultraibolya sugárzás ugyanolyan káros lehet mindkét szervünkre. Tehát, amikor fényvédő, leégés elleni naptejet, vagy napolajat használunk, érdemes arra is gondolni, hogy szemünk is védelemre szorul. Mit lehet, mit érdemes tenni?

A kulcs ott van, hogy bőrünkhöz hasonlóan szemünket sem szabad hosszú ideig kitenni az UV sugaraknak, ezek ugyanis felszínét és belső szöveteit is károsíthatják. A káros hatásnak fokozottan kitett szem pedig hajlamos lesz a különböző megbetegedésekre.

A napszemüveg sarkalatos pont. Szerencsére ma már kevés olyan gyenge minőségű termékkel találkozni, amely egyáltalán nem véd a káros sugarak ellen, ettől függetlenül érdemes odafigyelni a vásárláskor. Általánosan elfogadott nézet, hogy a lencse milyensége mellett a mérete is fontos, az a jó, ha nagy, méghozzá úgy, hogy minden oldalról védi szemünket.

Vannak speciálisan szemet védő vitaminok, különleges készítmények. Az A, az E, és a C-vitamint, valamint a béta-karotint szokták ajánlani.

A szemvédelem egyik fontos bástyája az erős immunrendszer, valamint az is lényeges, hogy ne hagyjuk túlságosan kiszáradni a látószervünk.

Fotó:
pixabay.com

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.