Kombinált lázcsillapítás
- Dátum: 2014.04.04., 11:57
- betegség, láz, lázcsillapítás, lázcsillapító
A láz szervezetünk természetes védekező rendszerének reakciója, melyet leggyakrabban bakteriális illetve vírusos fertőzések váltanak ki. A láz tehát nem ellenségünk, hiszen segít legyőzni a betegséget, ugyanakkor kordában kell tartani, mivel nagyon megviseli a szervezetet.
A láz ugyanis gyorsítja a szívműködést, emeli a légzésszámot, és gyakran ízületfájdalommal is jár. A láz csillapítása, ezért jelentősen javítja a közérzetet is.
A szakemberek szerint a lázcsillapítás hatékony módja, ha kombináljuk a gyógyszeres illetve a hűtéses lázcsillapítást. Manapság számos hatóanyagú lázcsillapító közül választhatunk, általában a szalicilsav- származékot tartalmazó készítményeket használjuk erre a célra, melyek recept nélkül kaphatóak.
A lázcsillapító bevétele után javasolt egy hűtőfürdő is, mellyel természetes módon csillapíthatjuk megemelkedett testhőmérsékletünket. Vehetünk kádfürdőt, vagy zuhanyozhatunk langyos vízben. De hideg vizes borogatást is alkalmazhatunk, melyet a homlokra, csuklóra illetve bokára érdemes tenni.
A lázcsillapítás hatására fokozott izzadást tapasztalhatunk, vagyis jelentősen növeli a folyadékigényt. Ezért lázas betegeknél a folyadékpótlás különösen fontos, a szakemberek szerint azonban elsősorban ne forró itallal kínáljuk a beteget.
A lázas beteg általában étvágytalan, ami természetes, ilyenkor elsősorban a folyadékpótlást kell ösztönözni. Az étkezést érdemes azután szorgalmazni, hogy a beteg láza már lement, ilyenkor könnyű, kevésbé rostos, és nem túl zsíros élelmiszereket fogyasszunk.
Fotó:
pixabay.com
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.
Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.