Menü

Makacs torokfájás

Akit épp nem érint valamely tünet, az is jól tudja: szezonja van a torokgyulladásnak. A televízióban némi túlzással minden harmadik reklám valamilyen torokfertőtlenítőt népszerűsít. Mit kell tudni a betegségről?

A torokgyulladás rendszerint vagy vírusos, vagy bakteriális fertőzés miatt alakul ki. Általában eredményesen lehet küzdeni ellene vény nélkül kapható szerekkel és egyéb házi módszerekkel (például citromos-mézes tea), de (bakteriális fertőzés, vagy felülfertőződés esetében) előfordulhat, hogy antibiotikumos kezelésre van szükség.

Az enyhébb panaszok enyhítésére rengeteg szer áll rendelkezésre, szopogatós tabletta, spray, por, cukor, vagy más formákban. A torokfertőtlenítők mellett használhatunk gyulladáscsökkentő és lázcsillapító hatású fájdalomcsillapítókat is, ezeket elsősorban akkor ajánlják, ha komolyabb a baj. Sokan tapasztalják, hogy hiába a gyors beavatkozás (és a szuper, „mindenre jó” szerek, a tünetek nem, vagy csak lassan enyhülnek. Nekik érdemes orvosi segítséget kérniük, ezen kívül – korábban, vagy legközelebb, még a megbetegedés előtt – tenniük azért, hogy ne alakuljon ki a makacs torokfájás. Az egyik leghatékonyabb módszer erre a C-vitamin (legalább 500 milligrammosat érdemes venni), amelynek szedése egyébként betegen is ajánlott.

Zöldségek, gyümölcsök rendszeres fogyasztása, sportolás, és friss levegő – ezekkel sokat tehetünk azért, hogy betegség nélkül vészeljük át a hideg hónapokat. Természetes apróság, de legfőképpen járványgyanús időszakban nagyon fontos a zsebkendőhasználat és a gyakori kézmosás, amire gyermekeinket is figyelmeztetni kell.

Fotó:
noivilag.hu

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.