Menü

Arcüreggyulladásra természetes módszerek

Az arcüregek az orr két oldalán, a szemek alatt helyezkednek el. Az arcüreggyulladás lehet egyoldali, de akár mindkét oldalon is jelentkezhet egyszerre, mely jellegzetes tünete a lehajláskor, köhögésre fokozódó, szúró, pulzáló arcfájdalom, illetve az orrdugulás, bő orrváladék, hátsó garatfali csorgás és ingerköhögés. Milyen természetes módszerekkel egészíthetjük ki az orvosi kezelést?

Az orvos által javasolt kezelést érdemes kiegészíteni sós vízzel történő orrmosással. Ehhez készen vásárolhatunk port, amit egy e célra kifejlesztett eszközben, előzőleg felforralt, majd lehűtött vízben kell feloldani, majd a megadott módon az orrüregeket átmosni a segítségével. A folyadék segít feloldani a lerakódott orrváladékot és segít a gyulladást csökkenteni.

Arcüreggyulladás kezelése infralámpával

Kisfiammal épp ezt a módszert próbáljuk pár napja és igen hatékonynak bizonyul. Arcüreggyulladásra a legjobb természetes gyógymód, ha melegen tartjuk a beteg területet. A meleg hatására ugyanis felgyorsul a vérkeringés, ezáltal a gyógyulás is hamarabb következhet be. Az infralámpa használatakor fontos betartani a szabályokat!

Maximum naponta két-három alkalommal, 10-15 percig használjuk és ügyeljünk rá, hogy használat közben a szemeinket takarjuk le védőszemüveggel, továbbá lázas állapotban az infralámpa használata tilos! Az infralámpát mindig fokozatosan kezdjük el használni! Napról-napra egyre többet használjuk, először csak 3-5 percet, majd 5-10 percet, végül pedig 10-15 percet. Használata után a kezelt testrészünket, próbáljuk meg letakarva hagyni, hogy lassan hűljön le és két órán át ne menjünk hideg levegőre.

Használjuk közvetlenül a fájdalmas terület felett, körkörös mozgást végezve, melynek következtében a terület felmelegszik, és a vérkeringés felgyorsul!

Vigyázzunk az infralámpa forró részeivel, mert könnyen megégethetjük magunkat vele!

Az inhalálás

Arcüreggyulladásra természetes gyógymód az inhalálás és a tea is. Nem kell hozzá más, mint vizet forralni és a fejünket törölközővel letakarva fölé hajolni. Ügyeljünk az égési sérülések elkerülésére! Ne hajoljunk túl közel a forró gőzhöz. Az inhalálást naponta két-három alkalommal, 15 percig érdemes végezni, a hatást fokozhatjuk illóolajok használatával.

Párásítás otthon

Az orrmosó és az inhalálás mellett a szoba levegőjének párásítása is segít, hogy nedvesen tartsuk az orrnyálkahártyát. A legegyszerűbb, ha hideg párásító készüléket használunk. A páratartalmat 40 és 60% között tartsuk.

Hidratálás és pihenés

A hidratálás belsőleg is fontos, igyunk bőségesen folyadékot a lábadozás ideje alatt. Ásványvíz, gyógy-, vagy gyümölcsteák és leveseket fogyasszunk. A pihenés arcüreggyulladás esetén is az egyik legjobb természetes gyógymód.

Arcüreggyulladás esetén a természetes gyógymódokat kiegészítésként ajánljuk, az orvosi vizsgálatot és diagnózist követően. Az orvosi vizsgálat és a felírt gyógyszerek és gyógymód betartása az elsődleges, emellett használhatjuk a fent említett természetes, otthon is elvégezhető módszereket.

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.