Fontos tudnivalók a parfümökről
- Dátum: 2024.08.19., 05:18
- Udvari Fanni
- pexels.com
- csomagolás, esszencia, illat, márka, minőség, öltözködés, parfüm, termék
Lenyűgözte egy parfüm, és legszívesebben állandóan élvezné az illatát? Alaposan nézze meg a csomagolást, mielőtt megvenné a terméket. Ugyanis itt olvashatja el, hogy milyen koncentrációról van szó. Az illat erősségét (azaz hogy milyen sokáig érzi rajtunk a környezetünk) a koncentrált alkoholban lévő illóolajok aránya határozza meg.
Az alkohol nagyon fontos összetevő, mert gondoskodik az illat felszívódásáról a bőrbe, és arról is, hogy ezután érezhető legyen körülöttünk. Egyébként éppen a bőrrel érintkező alkohol okozza, hogy a parfüm mindenkin kicsit másképp illatozik. Ez annak köszönhető, hogy mindenkinek kicsit más a személyes illata, amely befolyásolja az idegen illatanyagokat is.
EdC, EdT és más rövidítések – mit jelentenek?
Már említettük, hogy az illóolajok mennyisége szabja meg a parfüm típusát, és emellett a parfüm árát is meghatározza. Ebből a szemszögből öt alapvető csoportra oszthatjuk a parfümöket.
Eau Fraîche – 3%-nál kevesebb illatanyag
Eau de Cologne (EdC) – 3–5% illatanyag
Eau de Toilette (EdT) – akár 8% illatanyag
Eau de Parfum (EdP) – 8–15% illatanyag
Parfum (P) – akár 30% illatanyag
A legkevesebb illóolaj az összes termék közül az Eau Fraîche-ekben található. Az Eau Fraîche illóolaj-tartalma általában 3%-nál alacsonyabb. Ezek nagyon könnyed illatok, amelyeket például a természetben vagy otthon érdemes viselni. Friss érzetet keltenek, de hosszan tartó illatra ne számítsunk. Ezekre a termékekre jellemző az alacsony ár.
3–5% illatanyagot tartalmaznak az EdC – Eau de Cologne jelölésű parfümök, azaz a kölnik. Ezek is inkább a könnyed illatok közé sorolhatóak. Nem érezhetőek túl sokáig, ezért néhány óra elteltével érdemes újra magunkra permetezni őket.
Az EdT jelölésű Eau de Toilette-ek viszonylag jó minőségűeknek minősülnek az erősség szempontjából. Igen, az Eau de Toilette talán a legismertebb kategória, amely akár 8% illóolajat tartalmaz. Mindennapos viseletre ideális illatok, amelyek jellegzetesek, mégsem túl intenzívek.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.