Menü

Fontos tudnivalók a parfümökről

Lenyűgözte egy parfüm, és legszívesebben állandóan élvezné az illatát? Alaposan nézze meg a csomagolást, mielőtt megvenné a terméket. Ugyanis itt olvashatja el, hogy milyen koncentrációról van szó. Az illat erősségét (azaz hogy milyen sokáig érzi rajtunk a környezetünk) a koncentrált alkoholban lévő illóolajok aránya határozza meg.

Az alkohol nagyon fontos összetevő, mert gondoskodik az illat felszívódásáról a bőrbe, és arról is, hogy ezután érezhető legyen körülöttünk. Egyébként éppen a bőrrel érintkező alkohol okozza, hogy a parfüm mindenkin kicsit másképp illatozik. Ez annak köszönhető, hogy mindenkinek kicsit más a személyes illata, amely befolyásolja az idegen illatanyagokat is.

EdC, EdT és más rövidítések – mit jelentenek?

Már említettük, hogy az illóolajok mennyisége szabja meg a parfüm típusát, és emellett a parfüm árát is meghatározza. Ebből a szemszögből öt alapvető csoportra oszthatjuk a parfümöket.

Eau Fraîche – 3%-nál kevesebb illatanyag

Eau de Cologne (EdC) – 3–5% illatanyag

Eau de Toilette (EdT) – akár 8% illatanyag

Eau de Parfum (EdP) – 8–15% illatanyag

Parfum (P) – akár 30% illatanyag

A legkevesebb illóolaj az összes termék közül az Eau Fraîche-ekben található. Az Eau Fraîche illóolaj-tartalma általában 3%-nál alacsonyabb. Ezek nagyon könnyed illatok, amelyeket például a természetben vagy otthon érdemes viselni. Friss érzetet keltenek, de hosszan tartó illatra ne számítsunk. Ezekre a termékekre jellemző az alacsony ár.

3–5% illatanyagot tartalmaznak az EdC – Eau de Cologne jelölésű parfümök, azaz a kölnik. Ezek is inkább a könnyed illatok közé sorolhatóak. Nem érezhetőek túl sokáig, ezért néhány óra elteltével érdemes újra magunkra permetezni őket.

Az EdT jelölésű Eau de Toilette-ek viszonylag jó minőségűeknek minősülnek az erősség szempontjából. Igen, az Eau de Toilette talán a legismertebb kategória, amely akár 8% illóolajat tartalmaz. Mindennapos viseletre ideális illatok, amelyek jellegzetesek, mégsem túl intenzívek.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!

Hagyományos húsvét a modern világban

Mindenkinek kellemes húsvétolást kívánunk, családdal és barátokkal eltöltött programokat, élményeke, finom falatokat és jó időt a szabadtéri élményekhez! A húsvéti ünnep a megújulás és a hagyomány ünnepe.