Tudnivalók a dán diétáról
- Dátum: 2024.07.02., 07:11
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- alkoholmentesség, anyagcsere, böjt, diéta, étkezés, kalória, megtisztulás, narancsbőr, tápanyag, vitamin
A dán diéta alatt meglepően hamar kopnak lefelé a kilók, a zsír- és szénhidrátbevitel jelentős csökkentése miatt. Bár rövid idő alatt szemrevaló eredményt garantál, meg is kell hozni érte az áldozatot. Van pár szigorú szabály, amit be kell tartanod, egyébként nem sikerül.
Dán diéta – pro és kontra
Valamennyi kalóriaszegény diéta hátrányokkal jár. A kúra fő hátulütője, hogy megvonja a szervezetet azoktól a tápanyagoktól, amelyekre annak nap mint nap szüksége van. Ettől a megvonástól koncentrálási zavarok, gyengeség, aluszékonyság, ingelékenység léphet fel, ezért is nem ajánlott azoknak, akik fizikai munkát végeznek, de azoknak sem, akik betegek, vagy nemrég estek át valamilyen kezelésen.
A diéta ugyanis gyengíti az immunrendszert, és megnöveli a betegségekre való fogékonyságot. A szakértők ugyanakkor arra is felhívják a figyelmet, hogy a kalóriaszegény étrend okozhat vese-elégtelenséget és bélproblémákat is.
Másrészt, a kockázatok ellenére, sokan belevágtak ebbe a fogyókúrába, és ők viszont azt állítják, hogy tényleg működik! A kilók csak hullnak lefelé, ráadásul nem is kúsznak vissza a kúra lezártával. Egy másik előnye a dán diétának, hogy rendbe rakja az anyagcserét, ezért is garantálja, hogy a lefaragott zsírréteg 2 éven belül biztosan nem rakódik vissza. A hab a tortán pedig, hogy miközben megszabadulsz a súlyfeleslegedtől, a cellulitisznak is búcsút inthetsz.
Naponta csak 3 étkezés a megengedett, mindig ugyanabban az órában: a reggelit 9 óra előtt kell elfogyasztanod, az ebédet legkésőbb 14 óráig, míg a vacsora 17 és 18 óra között kell a pocakodba kerüljön.
Csakis, kizárólag azokat az élelmiszereket szabad megenned, melyeket a menü magába foglal, szóval tilos helyettesítened őket másokkal.
Legkevesebb 2 liter víz fogyasztása kötelező a dán diéta alatt.
Ne használj sót vagy más fűszereket.
Tilos az alkohol, az édesség és a ropogtatnivaló.
A sült, rántott ételek sem megengedettek a dán kúra alatt.
Amennyiben egy falatnyit is csaltál, a diéta 6. napján abba kell hagynod a kúrát. Újrakezdheted, de csak 3 hónap eltelte után.
A diéta alatt ajánlott vitaminokat és étrendkiegészítőket szedned, hogy elkerüld a hiányt.
Ha sikeresen véghezvitted, legközelebb 2 év múlva kezdheted el újra a dán kúrát.
A diéta lezártával, fokozatosan térj vissza a normális étrendre, hogy elkerüld a kalóriasokkot és a visszahízást
A 13 napos kúra alatt ugyanis nemcsak a pluszkilóidnak inthetsz búcsút, hanem helyreállítod az anyagcseréd, és még a narancsbőrtől is megszabadulsz!
Hőálló csokoládé lenne a nyár édességforradalma?

Csak képzeljük el: 35 fok árnyékban, a kezünkben egy szelet csoki… és mégsem olvad szét két perc alatt. Ugye, milyen szép álom? Pedig, ha létezne igazán hőálló csokoládé, az nemcsak a nassolás szerelmeseinek tenne jót, hanem az édességipart is fenekestül forgatná fel.
Mi az a vízikefír és hogyan készül?

A kristálygomba, vagy más néven vízikefír, egy fermentálható anyag, mely cukros vízből pezsgő, enyhén savanykás italt varázsol. Egyre többen fedezik fel hazánkban is ezt a különleges erővel bíró nedűt, amely nemcsak emésztést segít és gyulladást csökkent, hanem életet lehel a hétköznapokba is. Az alábbi cikkben megismerhetjük a használatát, a gondozását, és azt is, hogy hogyan válik belőle egy pohár kortyolható frissítő.
Egészség vagy mánia? A sportfüggőség árnyoldalai

A mozgás egészséges – ezt tudjuk. De mi történik, ha a sport már nem örömforrás, hanem kényszer? A sportfüggőség sokszor láthatatlanul alakul ki, miközben a külvilág gyakran dicséri a kitartást és az akaraterőt. Pedig a túlzásba vitt edzés éppúgy árthat a testnek és a léleknek, mint a mozgáshiány.
Miért ilyen sekély a Balaton?

A Balaton Európa egyik legsekélyebb tava, de vajon miért alakult így, és hogyan befolyásolja ezt a jövőben a klímaváltozás? A „magyar tenger” különleges geológiai múltja és a globális felmelegedés hatásai olyan kérdéseket vetnek fel, amelyek túlmutatnak a nyaralás élményén.
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?