Szupergyors házi praktikák megfázás ellen
- Dátum: 2023.11.28., 06:16
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- alkohol, baktériumölő, C-vitamin, forró fürdő, forró tea, gyógynövény, gyulladásgátló, húsleves, illóolaj, immunrendszer, kivizsgálás, koffein, köhögés, megbetegszik, megfázás, megfertőz, meghűlés, méz, orvosi segítség, pihenés, szövődmények, tilos
Amikor legyengül az immunrendszerünk, könnyebben betegszünk meg, könnyebben kaphatunk el különféle megfázásos betegségeket. A megelőzés természetesen az elsődleges teendőnk vitaminokkal, megfelelő étrenddel, sporttal, azonban, ha mégis sikerült összeszedni valami megfázásos nyavalyát, akkor jól jön néhány szuperhatékony otthoni praktika!
Az egyik legjobb és azonnal ható teendőnk egy jó forró fürdőt venni!
A meleg gőz és a forró fürdő vagy a meleg zuhany hatékony segítség a nátha, a bedugult orr ellen. Ha tehetjük cseppentsünk pár csepp (tejben vagy mézben feloldott) eukaliptuszos-mentolos illóolajat, vagy használjunk kifejezetten megfázásra kifejlesztett fürdősót.
Egy jó forró tea!
A mézes-citromos hársfatea a sláger mostanság nálunk, legjobb, ha egy filter bodzateát is beledobunk, ugyanis kiváló a köhögésre, de a kakukkfűtea is jó, ahogy a magas C-vitamin tartalmú csipkebogyótea is. Lehet magában fogyasztani a gyógyteákat, de pici citrommal, mézzel még ízletesebb.
Ha már forró folyadék, akkor jöhet egy tál húsleves is!
Húsleves – az egyik legjobb gyógyír megfázásnál, de egy sor más esetben is jól esik az embernek. Egy tál meleg leves segít a légutak tisztulásában és a gyulladások csökkentésében, a sós leves pedig fertőtleníti a torkot és a nyelőcsövet. Megfázáskor egyébként is az átlagosnál több folyadékra van szüksége a szervezetnek, mert a nyálkahártyára nyugtató hatással van a bőséges folyadékbevitel.
Miért kell, hogy meleg legyen?
Ilyenkor tanácsosabb meleget inni, ugyanis a meleg gyógyitalok hatékonyan enyhítik a tüneteket. A koffeintartalmú kávét, a fekete teát és az alkoholos italokat azonban jobb kerülni.
Mézet a megfázásra!
A méz köztudottan gyulladásgátló, baktériumölő hatású, emellett kiválóan leviszi a duzzanatot, gyorsítja a sebgyógyulást. Több ezer éve ismert tény, hogy a méz fogyasztása segíti a lábadozók gyógyulását.
Fahéjjal fogyasztva enyhíti a torokfájást és fertőtleníti a torkot. A méz és a fokhagyma szokatlan párosítás, de kiváló antibakteriális és immunerősítő kombináció.
Sós vizes gargalizálás.
Fertőtleníti a torkot és csökkenti a fájdalmat.
Fogyasszon több C-vitamint!
A szervezet ellenálló-képességét erősíti a C-vitamin. Megfázás esetén érdemes a szokásos napi adag többszörösét elfogyasztani. A citrusfélék, a paprika, a savanyú káposzta és általában a friss zöldségek bőven tartalmaznak belőle.
Pihenés!
Az ember hamarabb gyógyul, ha megpróbál minél többet feküdni és pihenni, arról nem is beszélve, hogy ha otthon maradunk gyógyulni, akkor megkíméljük munkatársainkat a fertőzéstől és saját magunkat az esetleges szövődményektől.
Ha a meghűlés nem múlik, elhúzódik, a tünetek pedig továbbra is fennállnak, illetve továbbiak jelentkeznek, ha szokatlan erősségű fejfájás vagy mellkasi fájdalom alakul ki, akkor mindenképp orvosi kivizsgálás szükséges.
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.